POLREGIO, PKP CARGO, zatrudnienie, list intencyjny, współpraca, Agencja Rozwoju Przemysłu, przewozy pasażerskie, restrukturyzacja, program wsparcia, pracownicy kolei, drużyny trakcyjne, drużyny manewrowe, rewizja techniczna, utrzymanie taboru, Marcin L. Mróz, Marcin Wojewódka, Michał Dąbrowski, rozwój sektora kolejowego, stabilność zawodowa, dialog społeczny, synergia spółek, transport kolejowy, Skarb Państwa.
14 czerwca 2024

Jastrzębie-Zdrój: Od 24 czerwca zamknięte będzie skrzyżowanie ul. Połomskiej, Szybowej i Bednorza

Poddany przebudowie odcinek ulicy Połomskiej to jedna z tych inwestycji, na realizację których czekała spora część jastrzębian. O ile każda inwestycja wpływająca na lepsze warunki jazdy i poprawiająca komfort pieszych jest na wagę złota, to ta łączy w sobie wiele elementów wpływających na bezpieczeństwo na drodze.


Główne elementy projektu obejmują korektę skrzyżowania ulic Połomskiej, Szybowej, Bednorza i PCK. Podczas tej gruntownej przebudowy jezdnia zostanie poszerzona i wybudowane zostaną chodniki dla pieszych. Na bezpieczeństwo znaczny wpływ ma również odpowiednie oświetlenie - będą tutaj nowoczesne, elektrooszczędne lampy doświetlające drogę.

Obecnie trwają prace związane z kanalizacją deszczową i przebudową sieci teletechnicznej.

 

Zwykle tak kompleksowe przebudowy są związane z utrudnieniami w ruchu. Tak jest też w tym przypadku. Drodzy kierowcy! Zachowajcie ostrożność i zwracajcie uwagę na znaki na terenie budowy. I na wyznaczone objazdy.


Przypominamy o braku przejazdu przez ul. Połomską od Drogi Głównej Południowej do ul. PCK i trwających tam robotach. Przejazd będzie przywrócony na początku listopada.


Od 24 czerwca, czyli po rozpoczęciu wakacji szkolnych jest również zamknięte skrzyżowanie ul. Połomskiej, Szybowej i Bednorza. Będzie tam wykonywana przebudowa całego skrzyżowania, która potrwa do końca wakacji.


 


 


 


 

Fot. Biuro Prasowe UM w Jastrzębiu-Zdroju