JASTRZĘBIE-ZDRÓJ. Ostatni etap prac przy budynku TBS na ul. Witczaka
12 października 2022

JASTRZĘBIE-ZDRÓJ. Ostatni etap prac przy budynku TBS na ul. Witczaka

Na ulicy Witczaka niedługo powstanie przestrzeń mieszkalna w postaci nowoczesnego budynku mieszkalnego. Pozostało niewiele elementów, na których ukończenie oczekują osoby zainteresowane podpisaniem umowy najmu. Co jeszcze pozostało w zakresie prac do wykonania? Jastrzębskie TBS „Daszek” sp. z o.o. podało informację dotyczącą dalszych robót.

Na zewnątrz prowadzone są prace związane z zagospodarowaniem terenu, wykonaniem tarasów zielonych oraz oświetleniem zewnętrznym. Montowane są również balustrady balkonowe i wykańczane kominy.

Wnętrze budynku wymaga jeszcze kilku poprawek i montażu niektórych elementów wyposażenia pomieszczeń. Na ukończeniu są prace związane z zabudowami kartonowo-gipsowymi i poprawkami tynków. Zostały zakończone instalacyjne prace sanitarne i elektryczne. Zamontowano także piecyki gazowe. W łazienkach położone zostały płytki na podłogach i ścianach, a na pozostałych powierzchniach podłogowych są zamontowane panele. Dwupoziomowe mieszkania zyskały drewniane wykończenie schodów. Po tych etapach prac, kończony jest biały montaż osprzętu instalacji elektrycznej oraz wyposażenia łazienek i kuchni.

Czas na dokończenie czynności związanych z budową nieruchomości szacuje się na kilka tygodni. Jastrzębskie TBS „Daszek” sp. z o.o. podkreśla, że trwają przygotowania do jak najszybszego przeprowadzenia prac odbiorowych tak, by maksymalnie skrócić wszelkie procedury formalne związane z przekazaniem budynku do eksploatacji. Zawieranie umów na najem lokali mieszkalnych nastąpi po uzyskaniu decyzji zezwalającej na użytkowanie budynku, na przełomie pierwszej i drugiej połowy listopada bieżącego roku.


 

Źródło/fot: UM w Jastrzębiu-Zdroju

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl