JASTRZĘBIE-ZDRÓJ. Reklamówki zastąpią materiałowymi torbami, które sami uszyją. Już dziś!
02 grudnia 2022

JASTRZĘBIE-ZDRÓJ. Reklamówki zastąpią materiałowymi torbami, które sami uszyją. Już dziś!

Wiemy, że niewielka torebka foliowa będzie rozkładać się przez kilkaset lat. Mimo tego sporo osób zapomina o tym podczas codziennych zakupów i niepotrzebnie wykorzystuje kolejną „zrywkę”. Wielokrotnie namawialiśmy już od odchodzenia od plastiku czy to przez akcje rozdawania toreb z bawełny, czy przez promowanie innych miejskich inicjatyw ekologicznych.

Tym razem sprawy w swoje ręce bierze Jastrzębska Rada Kobiet wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich. Jastrzębianki będą wyszywały torby wielokrotnego użytku. Pierwsze całodniowe szycie toreb odbędzie się dzisiaj, 2 grudnia w supermarkecie Carrefour.

 

- Zależy nam na tym, aby zastąpić foliowe woreczki w sklepach na materiałowe, wielokrotnego użytku. Takie torby zabieramy do sklepu i pakujemy zakupy. Chcemy zrealizować warsztaty terapii zajęciowej, na których podopieczni będą mogli je szyć. Jesteśmy po rozmowie z dyrektor supermarketu Carrefour. Naszym celem jest szerokie rozpropagowanie akcji, dlatego też zagospodarujemy miejsce w supermarkecie, gdzie będą powstawały torby. Dodatkowo na stoiskach w sklepie pojawią się duże kosze, z którego będzie można zabrać materiałówkę dla siebie, mówi Agnieszka Badach – Przewodnicząca Jastrzębskiej Rady Kobiet

 

 


 


 

Źródło: Biuro Prasowe UM w Jastrzębiu-Zdroju

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl