Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl 

O planach na ten rok i możliwościach współpracy w rozmowie z Attache Handlowym Ambasady Izraela w Polsce rozmawiała Prezydent Anna Hetman z Sarah-Ann Madi, Attache Handlowym Ambasady Izraela w Polsce na temat wsparcie i rozszerzenia współpracy pomiędzy jastrzębskimi firmami a izraelskim biznesem.

 

Omówiono plany na ten rok a także wstępne założenia do przyszłorocznej współpracy zarówno na poziomie samorządu jak i przedsiębiorców.

Polska i Izrael od lat współpracują w zakresie cyberbezpieczeństwa, fintechu i rozwiązań technologicznych dla różnych sektorów gospodarki.

Polsko-izraelskie partnerstwo widać w wymianie handlowej między Polską i Izraelem, która w ostatnich latach rozkwita. W pandemicznym 2020 roku, pomimo zawirowań w gospodarce, wartość obrotów handlowych wzrosła o 10%.

Izraelskie firmy i fundusze inwestycyjne chętnie działają w Polsce ze względu na stały wzrost polskiej gospodarki i związany z tym ciągły popyt na środki do rozwoju. W 2019 roku w Polsce działało prawie 200 firm z kapitałem izraelskim. Najwięksi inwestorzy działają na rynku nieruchomości oraz w sektorze IT.

 

 

Źródło/fot: UM w Jastrzębiu-Zdroju

 

JASTRZĘBIE-ZDRÓJ. Rozmowy gospodarcze z Izraelem

09 września 2022
JASTRZĘBIE-ZDRÓJ. Rozmowy gospodarcze z Izraelem