JASTRZĘBIE-ZDRÓJ. Styczniowa Winyl Giełda będzie 50 edycją wydarzenia dla miłośników czarnych płyt!
21 grudnia 2022

JASTRZĘBIE-ZDRÓJ. Styczniowa Winyl Giełda będzie 50 edycją wydarzenia dla miłośników czarnych płyt!

Pierwsza Winyl Giełda odbyła się 10 października 2015 roku. Od tamtej pory stała się cyklicznym wydarzeniem, przyciągającym tłumy wielbicieli analogowego brzemienia. Zapału organizatorów nie ostudziły obostrzenia epidemiologiczne, rosnąca popularność platform streamingowych ani rosnące ceny nowych płyt. Nic w tym dziwnego, ponieważ „czarna płyta”, jeśli zadbana i odpowiednio przechowywana, zaklina w sobie czas i muzyką cieszy przez długie lata.

 

Miłośnicy winyli spotkają się w styczniu już po raz pięćdziesiąty. Wydarzenie odbędzie się w jubileuszowym roku 60-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu oraz w roku 75-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej.

 

Winyl Giełda to miejsce, gdzie nie tylko kupisz, sprzedasz, wymienisz swoje zbiory, ale też porozmawiasz przy filiżance kawy z podobnymi sobie, „zakręconymi jak czarna płyta”, fanami analogów. Ciekawe rozmowy, okołomuzyczne sprzeczki i nowe znajomości to najcenniejsze towary dostępne na giełdzie, ale nie zapominajcie, że tutaj każdy fan, każdego muzycznego gatunku, znajdzie coś, czego jeszcze brakuje w kolekcji. Uwaga! Silnie uzależnia!


 

Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu-Zdroju już zapowiada niespodzianki!

Bądźcie 14 stycznia 2023 r., od godziny 10.00, w Bibliotece Głównej, przy ul. Wielkopolskiej.

 

 

 

Źródło: Biuro Prasowe UM w Jastrzębiu-Zdroju

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl