JASTRZĘBIE-ZDRÓJ. Technikum nr 4 najlepsze na Śląsku
15 stycznia 2023

JASTRZĘBIE-ZDRÓJ. Technikum nr 4 najlepsze na Śląsku

Kolejny raz technikum jest na pierwszym miejscu w województwie śląskim. W rankingu ogólnopolskim znalazło się na siódmej pozycji. 25 edycja Rankingu Liceów i Techników "Perspektywy" przyniosła Technikum nr 4 jeszcze większy sukces niż w roku ubiegłym. Zdobyło 1 miejsce w całym województwie i 7 w rankingu ogólnopolskim. Ta sama szkoła znalazła się na pozycji nr 21. w rankingu maturalnym techników oraz na 63 miejscu szkół olimpijskich.


W rankingu wzięto pod uwagę wyniki maturalne, osiągnięcia uczniów biorących udział w olimpiadach oraz wyniki egzaminów zawodowych. Statystyki zostały podzielone na kilka kategorii, m.in. na ogólnopolską, wojewódzką, maturalną i szkół olimpijskich. Lista obejmuje łącznie ponad 1500 najlepszych liceów i techników w Polsce.


Jest jeszcze kilka jastrzębskich placówek edukacji, które widnieją w zestawieniu. I liceum Ogólnokształcące z Oddziałem Dwujęzycznym im. Stanisława Staszica zostało wyróżnione w wojewódzkim rankingu na pozycji 74 i jednocześnie na 684 rankingu głównego. IV Liceum Ogólnokształcące zyskało 89 miejsce na Śląsku i 837. w Polsce. II Liceum Ogólnokształcące jest 130-te w rankingu wojewódzkim. Na 66 pozycji znalazło się Technikum nr 1 w ZS nr 2 im. W. Korfantego w zestawieniu wojewódzkim, a na 136 pozycji – Technikum nr 2 z ZS nr 5 im. Jana
Pawła II.


- Ogromne gratulacje należą się wszystkim uczniom i nauczycielom. Bo dzięki ich pracy i wytrwałości w dążeniu do celu, mogą poszczycić się obecnością w rankingu szkół, w których warto się uczyć. Efektem tak wysokich wyników w nauce będą dalsze sukcesy zawodowe młodych ludzi, podsumowała Anna Hetman, Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój.


 

Źródło: Biuro Prasowe UM w Jastrzębiu-Zdroju

fot. Materiały prasowe

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl