JASTRZĘBIE-ZDRÓJ. Uczniowie „Korfantego” przygotowują się do wyjazdu na staże zagraniczne
29 grudnia 2022

JASTRZĘBIE-ZDRÓJ. Uczniowie „Korfantego” przygotowują się do wyjazdu na staże zagraniczne

Uczniowie „Korfantego” już są myślami w 2023 roku, kiedy wiosną wyjadą na praktyki zawodowe do Portugalii. Młodzież wyruszy do Lizbony, gdzie nie tylko będzie doskonaliła się w swojej przyszłej profesji, ale również poznawała kulturę tego miasta, jak i całego kraju.

 

Chociaż w Polsce zimowa aura zagościła na dobre, to młodzież z Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego, ma w planach wyjazd do znacznie cieplejszego rejonu Europy - Portugalii. W marcu i kwietniu 2023 roku dwie grupy uczniów z klas o specjalnościach: ekonomicznej, logistycznej, gastronomiczno-hotelarskiej i architektury krajobrazu wyruszą na Półwysep Iberyjski.

Uczestnicy programu będą mieli okazję przejechać się kultowymi żółtymi wagonikami tramwaju linii 28, który już od 1914 roku jest ikoną Lizbony. W ten sposób zobaczą centrum miasta, a także najważniejsze dzielnice. Z pewnością nie będzie to jedyna atrakcja tego wyjazdu, bo stolica Portugalii obfituje w wiele historycznych, ale też tętniących życiem miejsc.

 

- Celem wyjazdu jest podniesienie kwalifikacji zawodowych uczniów kształcących się w technikum o różnych specjalnościach. Nie mniej ważnym aspektem jest poznanie kultury i tradycji Portugalii, dlatego młodzież przed wyjazdem bierze udział w warsztatach, mających przybliżyć te zagadnienia. Problematyka na nich prezentowana dotyczy zwyczajów, mentalności mieszkańców czy informacji i ciekawostek związanych z Lizboną, mówi dyrektor „Korfantego” Ewa Mentel.

 

Wyjazd do Portugalii jest realizowany przy współpracy z Unią Europejską i wpisuje się w doskonalenie kompetencji zawodowych. Młodzież chętnie bierze udział w projekcie, ponieważ ma świadomość jak wielkie korzyści płyną z jego realizacji: zdobywanie kompetencji twardych i doskonalenie kompetencji miękkich, poznanie kultury i zwyczajów oraz nauki języków obcych.


 


 

Źródło: ZS nr 2

fot. Materiały prasowe

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl