JASTRZĘBIE-ZDRÓJ. W czerwcu zakończy się przebudowa ronda na skrzyżowaniu ulic Ranoszka, Armii Krajowej i Wiejskiej
28 kwietnia 2022

JASTRZĘBIE-ZDRÓJ. W czerwcu zakończy się przebudowa ronda na skrzyżowaniu ulic Ranoszka, Armii Krajowej i Wiejskiej

Roboty przy budowie ronda w miejscu 6-wlotowego skrzyżowania idą zgodnie z harmonogramem. Najprawdopodobniej w czerwcu zakończy się przebudowa ronda na skrzyżowaniu ulic Ranoszka, Armii Krajowej i Wiejskiej.

 

Zachodnia część jest już gotowa. Zakończone zostały roboty związane z wykonaniem warstw ścieralnych mas bitumicznych. Teraz kolej na wykonanie podbudowy w części wschodniej ronda. Przebudowane zostały już sieci teletechniczne, wodociągowe i elektroenergetyczne.

Ruch samochodowy odbywa się tu dalej wahadłowo. Taka organizacja przejazdów zostanie utrzymana do końca trwania realizacji inwestycji.

Przypomnijmy, że efektem końcowym tej inwestycji będzie znaczna poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniu. Budowane rondo powstaje w miejscu 6-wlotowego skrzyżowania.

W wyniku przebudowy ulica Wiejska otrzyma nowy przebieg od ulicy Ranoszka do Kolejowej. Przebudowane zostaną też dwa inne skrzyżowania: z ulicami Wyszyńskiego i Kolejową.

Wykonane zostaną również chodniki, oświetlenie i odwodnienia. Powstaną również dwie zatoczki autobusowe. Miasto zdobyło na tę inwestycję 6 milionów złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Źródło: UM w Jastrzębiu-Zdroju

fot. UM w Jastrzębiu-Zdroju

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl