JASTRZĘBIE-ZDRÓJ. Wystawa w Magazynie - fotorelacja z kajakowej podróży z Jastrzębia-Zdroju nad morze!
19 stycznia 2023

JASTRZĘBIE-ZDRÓJ. Wystawa w Magazynie - fotorelacja z kajakowej podróży z Jastrzębia-Zdroju nad morze!

W Magazynie 22 w Miejski Ośrodek Kultury od wczoraj dostępna jest wystawa lokalnych zapaleńców z Jastrzębski Challenge. To fotorelacja z 18 dni podróży, podczas której nie brakowało przygód, pięknych widoków, ale i kryzysów. Jastrzębianie swoim wyczynem udowodnili, że nasze miasto ma rzeczny dostęp do morza. Grzegorz Sypniewski i Dawid Wita w czerwcu wyruszyli z Przystani Szymańcówka. Spływ rozpoczęli rzeką Szotkówką, później Olzą, Odrą do Zalewu Szczecińskiego. Kolejnym i zarazem ostatnim punktem wyprawy, do którego skierowali swoje kajaki był Dziwnów, gdzie po 18 dniach z sukcesem ukończyli wyzwanie, które przed sobą postawili.


- To historia, która pokazuje, że marzenia można spełniać tu i teraz, niekoniecznie za siedmioma górami, siedmioma lasami, mówią podróżnicy.

Podczas środowego wernisażu Sypniewski i Wita relacjonowali, jakie przygody spotkały ich na trasie. Było wzruszająco i humorystycznie, bo kto nie siedział w kajaku ten nie wie, jaka ciężka a zarazem ekscytująca to przygoda. Podczas wystawy miała miejsce również promocja książki – 18 Zachodów słońca autorstwa Grzegorza Sypniewskiego. Podróżnicy ogłosili także swoje plany na rok 2023.


- W tym roku, w ostatni weekend czerwca, z Jastrzębia-Zdroju ruszamy Pszczynką i dalej Wisłą nad morze, powiedział Grzegorz Sypniewski

Zapraszamy na wystawę oraz kibicujemy już kolejnemu wyzwaniu, jakie postawili sobie panowie z Jastrzębskiego Challenge’u.

 


 

Źródło/fotBiuro Prasowe UM w Jastrzębiu-Zdroju

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl