JASTRZĘBIE-ZDRÓJ. Zagłosuj i pomóż sali koncertowej zdobyć tytuł Architektonicznej Realizacji Roku 2021
15 kwietnia 2022

JASTRZĘBIE-ZDRÓJ. Zagłosuj i pomóż sali koncertowej zdobyć tytuł Architektonicznej Realizacji Roku 2021

Nowo otwarta sala koncertowa przy Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. prof. Józefa Świdra w Jastrzębiu-Zdroju ma szansę na tytuł "Architektonicznej Realizacji Roku 2021". Już sama nominacja do nagrody to ogromny sukces. W rankingu znalazło się zaledwie 5 realizacji z całego kraju - w tym Browary Warszawskie czy projekt "From the Garden House" Roberta Koniecznego.

 

- Niezmiernie się cieszę, że jastrzębska sala koncertowa została doceniona. To fantastyczne miejsce i świetny projekt architektoniczny. Już pierwsze koncerty pokazały, jak znakomitą akustyką się charakteryzuje, skomentowała prezydent Anna Hetman.

Jak podkreśla "Polityka", budynek sali koncertowej zachwyca połączeniem prostej, "spokojnej" formy z niebanalnym wykończeniem.

- W Jastrzębiu powstał obiekt o bardzo prostej, wręcz minimalistycznej bryle z lekko zaokrąglonymi narożnikami oraz nielicznymi, ale dużymi przeszkleniami na poziomie foyer oraz kawiarenki. Spokojną formę ubrano jednak w bardzo wyrazistą elewację. Faliste, metalowe pokrycie działa trochę jak lustro, odbija światło, sprawiając, że w zależności od pogody przybiera zupełnie inny charakter, niejako dopasowuje się do otoczenia. W słońcu się skrzy, w pochmurne dni przybiera ciemniejsze tony. Budynek bardzo wyraźnie zaznaczył się w przestrzeni, ale jej nie zdominował, uzasadniają eksperci "Polityki"

Na widowni sali koncertowej pomieszczą się 362 osoby, a jej budowa kosztowała 20 milionów złotych (z czego ponad 16 mln z funduszy unijnych). Została ona zaprojektowana przez katowicką pracownię SLAS Architekci.

Aby zagłosować w plebiscycie "Polityki", należy wejść na stronę www konkursu, podać imię, nazwisko i adres e-mail, a następnie wybrać jeden z pięciu projektów.

Każda osoba może głosować raz na dobę i tylko pierwszy głos w danej dobie będzie brany pod uwagę. Konkurs otwarty jest do 24 kwietnia.

 

 

KLIKNIJ ABY

ODDAĆ GŁOS

 

 

 

Źródło: UM w Jastrzębiu-Zdroju

fot. UM w Jastrzębiu-Zdroju

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl