Jeden ukradł kartę bankomatową, drugi płacił nią za alkohol!
08 kwietnia 2022

Jeden ukradł kartę bankomatową, drugi płacił nią za alkohol!

Za kradzież oraz włamanie na konto bankowe znajomego odpowiedzą dwaj mężczyźni w wieku 44-56 lat. Z ustaleń policjantów wynika, że 44-latek podejrzany jest o kradzież karty bankomatowej należącej do znajomego, drugi z mężczyzn o dokonanie nią kilkunastu transakcji. W większości przypadków sprawca kupował przy jej użyciu alkohol. O dalszym losie „amatorów cudzego mienia” zadecyduje sąd.

 

Kryminalni z komisariatu w Międzyrzecu Podlaskim realizując czynności służbowe ustalili, że 56-letni mieszkaniec miasta podejrzewany jest o włamanie na konto bankowe swojego znajomego. Sprawca kilkunastokrotnie płacił skradzioną wcześniej kartą bankomatową w okolicznych sklepach. W większości przypadków kupując tam alkohol.

 

W trakcie rozmowy z pokrzywdzonym potwierdzili posiadane informacje. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że do kradzieży karty doszło na przełomie marca i kwietnia bieżącego roku, podczas wspólnego spożywania alkoholu. Funkcjonariusze ustalili, że o kradzież karty podejrzewany jest drugi z mężczyzn będących na „wspólnym spotkaniu towarzyskim”, 44-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego.

 

Obydwaj amatorzy cudzego mienia zostali zatrzymani do wyjaśnienia oraz usłyszeli zarzuty. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za włamanie na konto bankowe kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Źródło: KMP Biała Podlaska

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl