Piknik w Kurorcie, Park Zdrojowy, historia uzdrowisk, jazz nowoorleański, Zygi Jazz Band, Těšínské Divadlo, polskie piosenki międzywojenne, wystawa zabytkowych samochodów, moda międzywojenna, Kasyno Zdrojowe, atrakcje dla dzieci, piknik historyczny, kultura lat 20. i 30., stroje epoki, darmowe wydarzenia
09 maja 2024

Joanna Jędrzejczyk na nowej drodze: Od ringu MMA do Rajdu Dakar

Joanna Jędrzejczyk, znana na całym świecie zawodniczka MMA, znów zaskakuje swoich fanów. Tym razem postanowiła wyjść poza świat walki w klatce i spróbować swoich sił w zupełnie innej dziedzinie sportu - rajdach samochodowych. Jej głównym celem jest udział w jednym z najbardziej wymagających wyścigów na świecie - Rajdzie Dakar.


Joanna, która przez lata kariery sportowej wielokrotnie udowodniła, że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych, teraz stawia przed sobą nowe wyzwanie. "Ta droga do Dakaru jest jeszcze bardzo długa. Nie wiem, czy go przejadę, ale takie mam założenie," mówi Jędrzejczyk. Zdaje sobie sprawę, że rajdy samochodowe to zupełnie inna dyscyplina, wymagająca nie tylko doskonałej kondycji fizycznej, ale także umiejętności kierowania pojazdem w ekstremalnych warunkach.


W najbliższym czasie Joanna wybiera się do Dubaju, gdzie będzie trenować pod okiem Marka Dąbrowskiego, doświadczonego kierowcy rajdowego. To właśnie po tych treningach podejmie ostateczną decyzję dotyczącą swojego startu w Dakarze. "Jestem już po dwóch rajdach, jestem po kilku treningach, kolejnym etapem jest wyjazd do Dubaju," dodaje.


Choć motorsport jest sportem kosztownym, zarówno finansowo, jak i czasowo, Joanna jest gotowa na te inwestycje. "Muszę zainwestować teraz swoje pieniądze, swój czas i muszę przełamać swój strach," mówi Jędrzejczyk. Strach przed nieznanym, przed wyzwaniami, które niesie za sobą pustynia i nieprzewidywalne trasy rajdu, jest dla niej jednocześnie motywacją.


Poza sportowymi wyzwaniami, Joanna nie zwalnia tempa także w innych aspektach życia. Prowadzi swoją firmę z suplementami, angażuje się w działalność charytatywną i edukacyjną, a także bierze udział w przemowach motywacyjnych. Wszystko to świadczy o jej niesamowitej energii i chęci ciągłego rozwoju.


Joanna Jędrzejczyk już od lat inspiruje swoją postawą, zarówno na ringu, jak i poza nim. Jej potencjalny start w Rajdzie Dakar to kolejny krok w budowaniu silnej i wszechstronnej osobowości, która nie boi się wyzwań. Bez względu na to, czy zdecyduje się ostatecznie na udział w rajdzie, już teraz pokazuje, że warto wyznaczać sobie ambitne cele i nieustannie dążyć do ich realizacji.


 

 


 

 

 

Źródło/fot.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Joanna Jędrzejczyk, MMA, Rajd Dakar, zmiana kariery, sporty motorowe, wyzwania, nowe rozdziały