Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl 

W tym roku już po raz 15. żorskie ulice wypełnią się biegaczami, biorącymi udział w największej sportowej imprezie w naszym mieście, czyli Żorskim Biegu Ulicznym. Miłośnicy biegania ponownie będą mogli rywalizować na 10-kilometrowej trasie. Odbędzie się też „Bieg po zdrowie” na dystansie 2,5 km w którym może wystartować aż 750 uczestników. Zapisy trwają do 6 października.

 

Żorski Bieg Uliczny, organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach, to szczególne wydarzenie na sportowej mapie naszego miasta. W niedzielę, 16 października odbędzie się jeszcze bardziej wyjątkowa, bo już piętnasta edycja tej imprezy, która w tym roku zbiega się również z całorocznymi obchodami 750 .rocznicy Urodzin Miasta Żory! To niepowtarzalna okazja, by świętować razem, doświadczając niesamowitych, sportowych emocji.

Zawodnicy jak zawsze rywalizować będą w biegu głównym na 10 km – na atestowanej trasie, natomiast osoby traktujące sport bardziej rekreacyjnie będą mogły wziąć udział w „Biegu po zdrowie” na dystansie 2,5 km. Limit uczestników w każdym z biegów jest inny i wynosi: 600 osób w biegu na 10 km oraz 750 osób w biegu na 2,5 km (750 osób na 750 lat miasta). Wymagana jest wcześniejsza rejestracja, decyduje kolejność opłaconych zgłoszeń, zatem nie warto odkładać decyzji o starcie na ostatnią chwilę. Zapisy przyjmowane są elektronicznie przez stronę www.mosir.zory.pl.

Na wszystkich uczestników biegów czekają atrakcyjne pakiety startowe oraz możliwość uczestniczenia w konkursie z nagrodami. Zawodnicy biegu głównego będą mogli rywalizować aż w 12 kategoriach wiekowych oraz kategorii generalnej kobiet i mężczyzn. Z okazji jubileuszu we wszystkich kategoriach organizator zwiększył w tym roku pulę nagród finansowych. Miłą niespodzianką z pewnością będzie również tegoroczny projekt medalu, który otrzyma każda osoba na mecie. Zapraszamy do udziału w zawodach i kibicowanie biegaczom!

 

Źródło: Wydział Promocji, Kultury i Sportu UM w Żorach

 

Jubileuszowy XV Żorski Bieg Uliczny – trwają zapisy!

09 września 2022
Jubileuszowy XV Żorski Bieg Uliczny – trwają zapisy!