Już dziś startuje 43 Żorska Wiosna Młodości!
03 czerwca 2022

Już dziś startuje 43 Żorska Wiosna Młodości!

Już dziś startuje 43 Żorska Wiosna Młodości! Na scenie w Parku Cegielnia wystąpią czołowi polscy artyści. Musicie tam być! Wstęp wolny. W tym roku okazja do świętowania jest wyjątkowa – 750 rocznica założenia Miasta Żory. Dlatego wyjątkowa będzie też tegoroczna Żorska Wiosna Młodości! Impreza potrwa w tym roku aż trzy dni, od 3 do 5 czerwca, tradycyjnie w Parku Cegielnia. Dodatkowo przeznaczyliśmy specjalny czas dla dzieci i młodzieży z żorskich szkół i przedszkoli na Szkolną Wiosnę Młodości.

 

Pierwszy dzień imprezy, czyli piątek, 3 czerwca rozpocznie znany i lubiany zespół rockowy z Żor – Gravity Off. Muzycy o sobie samych mówią: silnie nagłośniony zespół badawczo-eksploracyjny, przemierzających tereny bezkresnej muzyki rockowej w poszukiwaniu swojego stylu. Tuż po nich w muzyczną podróż na Jamajkę, przy dźwiękach reggae zabierze nas zespół Tabu – wielka śląska rodzina reggae o niesamowitej scenicznej charyzmie. Wisienką na torcie pierwszego dnia festiwalu będzie duet Karaś/Rogucki, który zaczaruje swoją muzyką nawet najbardziej wybrednych fanów muzyki. Szykujcie się na niezapomniane przeżycia w rytmach alternatywnego popu!

Drugi dzień festiwalu rozpocznie laureat Przeglądu Żorskich Zespołów Muzycznych - Pacho z porcją klasycznego hip-hopu. Zaraz po nim żorską publiczność przywita i na pewno zaskoczy, sam Maciej Maleńczuk! Artysta legendarny i wyjątkowa osobowość na polskiej scenie muzycznej. Ostatnim punktem sobotniego programu będzie występ zespołu Afromental. To jedna z najbardziej wyrazistych polskich grup, która posiada na swoim koncie setki koncertów w kraju i za granicą, a zaserwuje nam niepowtarzalną mieszankę rocka i hip-hopu.

Niedzielny wieczór, 5 czerwca rozpocznie kolejny laureat wyłoniony na drodze przeglądu żorskich kapel – zespół Origin of Escape. Na rozgrzewkę słyszymy porcję progresywnego i klasycznego rocka. Prawdziwym świętem młodości będzie występ najmłodszej gwiazdy tegorocznej imprezy, którą z pewnością ciepło przywita rzesza dzieci i młodzieży – Viki Gabor. Finalistka The Voice Kids oraz zwyciężczyni konkursu Eurowizji Junior 2019 zaprezentuje swoje największe przeboje.

Na zakończenie zapraszamy na koncert wyjątkowego artysty, jakim jest Mrozu. Wokalista w swojej twórczości łączy blues, soul i rock’n’roll. To zdobywca wielu muzycznych nagród, który szturmem podbił listy przebojów, a hity takie jak „Nic do stracenia” czy „Jak nie my to kto”, zna cała Polska. Na wszystkie koncerty wstęp wolny. Imprezę poprowadzą Arkadiusz Żabka i Michał Wojaczek.

43 Żorska Wiosna Młodości 3-5 czerwca 2022 Park Cegielnia

 

03.06.2022
10:00 – 13:00 SZKOLNA WIOSNA MŁODOŚCI
18:00 GRAVITY OFF
19.00 TABU
20.30 KARAŚ/ROGUCKI

 

04.06.2022
17:00 PACHO
18.30 MALEŃCZUK
20.30 AFROMENTAL

 

05.06.2022
17:00 ORIGIN OF ESCAPE
18.30 VIKI GABOR
20.30 MROZU

 

Sponsorem głównym 43. Żorskiej Wiosny Młodości jest Nifco - Korea Poland Sp z o.o.

Pozostali sponsorzy:

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Żory, Tower School of English, Sport-Klinika, Gebrueder Peitz Żory, U Wąsa, Info Graf drukarnia wielkoformatowa, SFW Warwas - Profesjonalne Wyburzenia i Rozbiórki

Organizatorem 43. Żorskiej Wiosny Młodości jest MOK Żory oraz Miasto Żory.

 

Źródło: UM w Żorach

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl