Już w niedzielę, 18 grudnia, zapraszamy na jarmark bożonarodzeniowy do Pawłowic
14 grudnia 2022

Już w niedzielę, 18 grudnia, zapraszamy na jarmark bożonarodzeniowy do Pawłowic 

Prawie 30 wystawców zadeklarowało swój udział w niedzielnym wydarzeniu. Na pawłowickim rynku od godziny 10.00 będzie można kupić produkty przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z Pawłowic i Pniówka, pierogi, ciasta, miody, wędliny, sery, soki, delikatesowe smakołyki z czekoladą i nie tylko. Będą też produkty świetnie nadające się na prezenty pod choinkę: ręcznie wykonane świece sojowe, stroiki, karmiki dla ptaków, zabawki , ozdoby świąteczne, obrazy, biżuteria, plecaki, torebki, odzież.

 

Zakupy to jednak niejedyny powód, żeby odwiedzić pawłowicki rynek. O godzinie 15:00 rozpocznie się wspólna zabawa, którą rozpocznie orkiestra dęta KWK Pniówek. Przed publicznością wystąpią też zespoły Retro i Viola oraz Grupa Wokalna Fantazja. Dla dzieci animacje i zabawy zatytułowane „Eko-święta” poprowadzi grupa Animo-Anima, a w budynku urzędu instruktorka plastyki z Gminnego Ośrodka Kultury poprowadzi warsztaty dla dzieci i wszystkich zainteresowanych wykonaniem czegoś ładnego własnymi rękami.

Dodatkową atrakcją tegorocznego wydarzenia będą choinki w doniczkach, które trafią do rąk mieszkańców. To akcja zorganizowana w głównie ramach projektu Life. Śląskie. Przywracamy Błękit, w którym bierze udział Gmina Pawłowice.

W ramach projektu gmina zakupi niewielkie świerki, których nie trzeba będzie po świętach wyrzucać na śmietnik. Drzewko w doniczce z rozwiniętą bryła korzeniową będzie można zasadzić w ogrodzie albo pielęgnować w doniczce na balkonie oczekując na kolejne święta.

Choinki, jak każde rośliny zielone, przyczyniają się do zmniejszania zanieczyszczeń w powietrzu i to jest głównym celem akcji – zwrócenie uwagi na ważną rolę drzew. Część choinek w czwartek trafi do gminnych przedszkoli, aby już najmłodszych mieszkańców gminy uczyć o drzewach i ich wpływie na nasze samopoczucie.

 


 

Źródło: UG Pawłowice

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl