Piknik w Kurorcie, Park Zdrojowy, historia uzdrowisk, jazz nowoorleański, Zygi Jazz Band, Těšínské Divadlo, polskie piosenki międzywojenne, wystawa zabytkowych samochodów, moda międzywojenna, Kasyno Zdrojowe, atrakcje dla dzieci, piknik historyczny, kultura lat 20. i 30., stroje epoki, darmowe wydarzenia
13 czerwca 2024

Kolej na Beskidy - kup bilet na pociąg Kolei Śląskich i ruszaj w góry z przewodnikiem!

Ruszyła kolejna edycja akcji "Kolej na Beskidy", w ramach której pasażerowie mogą skorzystać z wyjątkowych wycieczek w towarzystwie przewodnika PTTK. Ponad 600 osób wzięło udział w ubiegłorocznej edycji, a w tym roku Koleje Śląskie przygotowały dla swoich pasażerów sześć atrakcyjnych tras.

Z przewodnikiem ze stacji docelowej

Wystarczy wypełnić formularz zgłoszenia, który znajduje się na stronie kolejeslaskie.pl i kupić bilet na przejazd do wskazanej stacji, aby cieszyć się górskimi wędrówkami w towarzystwie przewodnika. "Za nami majowa wycieczka na Łysą Górę i Magurkę Wilkowicką. Teraz trwają zapisy na 16-kilometrowy szlak z Ustronia do Wisły przez Czantorię. Jak w przypadku każdej z zaproponowanych na ten sezon tras przewodnik będzie czekał na turystów na stacji docelowej" - mówi Bartłomiej Wnuk, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Trasy dla dzieci i seniorów

Przejście 16 kilometrów powinno zająć około siedmiu godzin. "Może wygląda to na pierwszy rzut oka na męczący dystans, ale tak nie jest. Zawsze dostosowuję plan wycieczki do potrzeb turystów: mają być atrakcyjne i niezbyt trudne. Z tej akcji w poprzednich latach korzystały rodziny z dziećmi i seniorzy. Wszyscy dali radę. Chodzi nam o to, aby dobrze spędzili czas w naszych pięknych górach" - wyjaśnia Bogusław Bujok, przewodnik beskidzki.

Atrakcje aż do października

"Kolej na Beskidy" ruszy też 6 lipca, początek wycieczki w Milówce, a w planach przejście m.in. przez Halę Boraczą do Węgierskiej Górki. Z kolei 10 sierpnia na pasażerów Kolei Śląskich czeka propozycja wędrówki z Ustronia Polany do Wisły Uzdrowiska przez Trzy Kopce. 14 września zaplanowano najłatwiejszy z wybranych na ten sezon górskich szlaków - z Wisły Głębce do Wisły Dziechcinki przez Kubalonkę. Cykl zamknie wyjątkowa wycieczka po Bielsku-Białej 26 października.

Wycieczki bezpłatne dla posiadaczy biletów Kolei Śląskich

Wszystkie wycieczki w ramach akcji "Kolej na Beskidy" są bezpłatne dla posiadaczy biletów Kolei Śląskich. Szczegóły dotyczące zapisów na poszczególnych trasach znajdują się na stronie kolejeslaskie.pl.


 


 

Fot. Koleje Śląskie