Kolejna atrakcja na rybnickim rynku!
15 grudnia 2022

Kolejna atrakcja na rybnickim rynku!

Kolejna atrakcja na rybnickim rynku! Już od piątku, 16 grudnia, będzie można podziwiać świąteczny Rybnik z wysokości 30 metrów na karuzeli łańcuchowej swing tower. Było już koło widokowe, była karuzela wenecka – teraz pojawi się coś, czego w mieście jeszcze nie było – karuzela łańcuchowa swing tower.

 

 

Karuzele mają w sobie to coś, co wyzwala tkwiące w nas dziecko, przywołują odległe wspomnienia. Niektóre z tych urządzeń, ze względu na swój rozmiar, potrafią budzić też inne emocje. Na tych, którzy postanowią „pokołysać” się kilkadziesiąt metrów nad ziemią, na pewno czeka sporo wrażeń – przekonuje Julia Wójcik, zastępca naczelnika Wydziału Edukacji i Kultury Urzędu Miasta Rybnika.

 

Jak działa karuzela łańcuchowa swing tower? Siedziska wraz z koroną karuzeli, na której znajduje się 10 podwójnych krzesełek, są mechanicznie podnoszone do góry, potem następuje powolny obrót o 360 stopni. Kręcenie karuzeli łańcuchowej trwa około trzech minut, podczas których można podziwiać krajobraz, delektować się widokiem i robić zdjęcia miasta. Następne korona instalacji zjeżdża w dół.

 

Karuzela ruszy w piątek, 16 grudnia, o godzinie 13.00. Atrakcja będzie czynna codziennie od 12.00 do 20.00 – za wyjątkiem 24, 25 i 26 grudnia – i zostanie z nami do 6 stycznia 2023 r. Koszt przejazdu to 20 zł.

 

 

Z karuzeli nie będą mogły skorzystać dzieci o wzroście niższym niż 110 cm – te, które taki pułap osiągnęły, będą mogły „pokręcić się” tylko pod opieką dorosłych. Bez obaw – operator karuzeli nie zapomniał o najmłodszych – na środku rynku pojawi się jeżdżąca po torach kolejka. Taki przejazd będzie kosztować 12 zł.

 

 

Źródło: Biuro Prasowe UM w Rybniku

fot. Materiały prasowe

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl