Kolejne uderzenie w gang pseudokibiców w Jastrzębiu-Zdroju!
24 października 2022

Kolejne uderzenie w gang pseudokibiców w Jastrzębiu-Zdroju!

Policjanci CBŚP przejęli narkotyki i zatrzymali kolejne 3 osoby podejrzane o udział w gangu, którego członkowie wywodzą się ze środowiska pseudokibiców. Łącznie w śledztwie występuje już 19 podejrzanych. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że zorganizowana grupa przestępcza podzieliła swoje miasto na strefy wpływów, w których poszczególni członkowie wprowadzali do obrotu narkotyki oraz nowe substancje psychoaktywne.

 

Policjanci z Zarząd w Katowicach Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 3 osoby w ramach sprawy dotyczącej zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się multiprzestępczością, wywodzącej się ze środowiska pseudokibiców. Podczas akcji policjanci przejęli pół kilograma substancji psychoaktywnej, z której można uzyskać ponad 5 tys. działek handlowych, a także tabletki MDMA i 2CB.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie prokurator przedstawił im zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości nowych substancji psychoaktywnych, uczynienia sobie z tego stałego źródła dochodu, udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz zmuszania groźbą innych osób do sprzedaży nielegalnych substancji.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd zastosował wobec 2 podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Przeprowadzona akcja jest kolejnym uderzeniem w prowadzonym od roku śledztwie dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków i dopalaczy.

Członkowie gangu zajmowali się również wymuszeniami zwrotów długów za narkotyki. Z ustaleń śledztwa wynika, że grupa działała w od 2017 na terenie Jastrzębia Zdroju i okolicznych miast. Według śledczych członkowie gangu mogli wprowadzić na rynek co najmniej 100 kg narkotyków.

W tej sprawie zarzuty usłyszało już 19 podejrzanych, z czego 12 jest tymczasowo aresztowanych. Niektórzy z nich przebywają w zakładach penitencjarnych w związku z popełnieniem przestępstw w innych sprawach. Z ustaleń śledztwa wynika, że grupa przestępcza dążyła do stworzenia monopolu na handel narkotykami i dopalaczami na terenie Jastrzębia-Zdroju.

 

 

Źródło/fot: CBŚP

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl