Koło Gospodyń Wiejskich z Pawłowic zdobyło II miejsce w powiatowym konkursie „Tradycje i kulinaria ziemi pszczyńskiej”
14 października 2022

Koło Gospodyń Wiejskich z Pawłowic zdobyło II miejsce w powiatowym konkursie „Tradycje i kulinaria ziemi pszczyńskiej”

Konkurs odbył się 11 października w Studzienicach. Do rywalizacji przystąpiło 7 kół zgłoszonych przez gminy: KGW Suszec, KGW Studzionka, KGW Studzienice, KGW Kobiór, KGW Goczałkowice-Zdrój, KGW Wola oraz KGW z Pawłowic.

 

W piątej edycji konkursu gospodynie musiały przygotować potrawy związane ze świniobiciem charakterystyczne dla ziemi pszczyńskiej. Panie z Pawłowic przygotowały zawijaniec z karczku i żymloki i tymi potrawami zachwyciły podniebienia jurorów.

 

Komisja konkursowa oceniała dwie potrawy - danie główne oraz przystawki ze świniobicia. Liczyły się: smak, oryginalność w wykorzystaniu produktów z gospodarstw rolnych, sposób podania potraw oraz związek potrawy z tradycją.

 

Koło Gospodyń Wiejskich z Pawłowic nie tylko zajmuje się kulinariami, ale prężnie działa również na polu medialnym. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji promującej działalność KGW w Pawłowicach. Prezentacja jest przetłumaczona na język francuski i zostanie wysłana do miasta partnerskiego Verquin we Francji, w celu rozwijania współpracy między miastami.

 

 

 


 

Źródło: UG Pawłowice

fot. Powiat Pszczyński

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl