Piknik w Kurorcie, Park Zdrojowy, historia uzdrowisk, jazz nowoorleański, Zygi Jazz Band, Těšínské Divadlo, polskie piosenki międzywojenne, wystawa zabytkowych samochodów, moda międzywojenna, Kasyno Zdrojowe, atrakcje dla dzieci, piknik historyczny, kultura lat 20. i 30., stroje epoki, darmowe wydarzenia
23 kwietnia 2024

Kopiąc w drzwi, wtargnął do mieszkania! 

 

W piątek parę minut przed godziną 20:00 na numer alarmowy w Jastrzębiu-Zdroju zadzwoniła kobieta, prosząc o pomoc, gdyż ktoś, kopiąc w jej drzwi, stara się dostać do jej mieszkania. Jastrzębscy policjanci natychmiast udali się na miejsce interwencji. Stróże prawa ustalili, iż mężczyzna, kopiąc w drzwi, energicznie otworzył je, przez co uderzył stojącą na nich jastrzębiankę.

 

23-letni mężczyzna zachowywał się agresywnie i wulgarnie wobec poszkodowanej oraz interweniujących policjantów. Został zatrzymany i usłyszał zarzuty naruszenia miru domowego, uszkodzenia ciała kobiety oraz znieważenia i naruszenia nietykalności stróżów prawa. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór, a mężczyzna ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz opuszczenia wspólnego mieszkania.

 

Interwencja policji pozwoliła uniknąć tragedii i zagrożenia dla życia i zdrowia kobiety. Warto podkreślić profesjonalizm i skuteczność działań funkcjonariuszy, którzy zareagowali natychmiast i udaremnili potencjalne niebezpieczeństwo.