Wypadek, Wodzisław Śląski, pijany kierowca, potrącenie pieszego, śmiertelny wypadek, bezpieczeństwo drogowe, policja, dochodzenie
28 czerwca 2024

Kryminał z Raciborzem w tle – Biblioteka ogłasza XI edycję ogólnopolskiego konkursu literackiego

Biblioteka w Raciborzu z dumą ogłasza XI edycję ogólnopolskiego konkursu literackiego „Racibórz prozą zaczarowany”, która w tym roku odbywa się pod hasłem „Kryminał z Raciborzem w tle”. Miłośnicy literatury kryminalnej i sensacyjnej mają niepowtarzalną okazję, by wykazać się swoimi talentami pisarskimi, umieszczając swoje opowieści w malowniczym, a zarazem tajemniczym Raciborzu. Termin nadsyłania prac mija 21 września 2024 roku, a uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 11 października podczas Kryminalnej Nocy Bibliotek.

 

Tworzenie kryminalnych intryg w Raciborzu

 

Tegoroczny konkurs stawia przed uczestnikami wyzwanie stworzenia wciągającej intrygi kryminalnej lub sensacyjnej, której akcja będzie się toczyć w Raciborzu. Prace powinny być napisane prozą i mieć od 5 do 10 stron znormalizowanego maszynopisu. Jury poszukuje opowieści, które nie tylko będą trzymać w napięciu, ale także w interesujący sposób oddadzą klimat i charakter miasta.

 

Nagrody dla najlepszych autorów

 

Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody pieniężne, co z pewnością dodatkowo zmotywuje uczestników do pokazania swoich najlepszych umiejętności literackich. Dokładne informacje dotyczące przebiegu konkursu, wymagań formalnych oraz zasad oceny prac znajdują się w Regulaminie ogólnopolskiego konkursu literackiego „Racibórz prozą zaczarowany – Kryminał z Raciborzem w tle”, dostępnym na stronie internetowej Biblioteki w Raciborzu.

 

Kryminalna Noc Bibliotek

 

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się podczas specjalnego wydarzenia – Kryminalnej Nocy Bibliotek, która odbędzie się 11 października 2024 roku. Będzie to wyjątkowa okazja, by spotkać innych miłośników literatury kryminalnej, porozmawiać z autorami i wysłuchać fragmentów nagrodzonych prac. Kryminalna Noc Bibliotek to wydarzenie, które z pewnością przyciągnie wielu entuzjastów tego gatunku literackiego.

 

Wsparcie władz miasta

 

Konkurs odbywa się pod Patronatem Prezydenta Miasta Racibórz, co podkreśla jego rangę i znaczenie dla lokalnej społeczności. To wsparcie ze strony władz miasta pokazuje, jak ważne jest promowanie lokalnej kultury i zachęcanie mieszkańców do aktywnego udziału w życiu kulturalnym Raciborza.

 

Jak wziąć udział w konkursie?

 

Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać swoje prace do Biblioteki w Raciborzu do 21 września 2024 roku. Prace muszą spełniać określone wymogi formalne, opisane szczegółowo w regulaminie konkursu. Warto więc już teraz zacząć planować i pisać swoje kryminalne opowieści, aby mieć pewność, że zdąży się przed terminem.

 

 

Biblioteka w Raciborzu serdecznie zaprasza wszystkich miłośników kryminałów i literatury sensacyjnej do udziału w konkursie „Racibórz prozą zaczarowany – Kryminał z Raciborzem w tle”. To wyjątkowa okazja, by połączyć pasję pisarską z fascynacją tajemniczym światem kryminałów i miastem Racibórz. Przenieśmy się wspólnie w świat intryg i zagadek, które czekają na odkrycie na kartach waszych opowieści.

 

Nie przegapcie tej szansy – pióra w dłoń i do dzieła!


 

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i zaakceptować regulamin konkursu.

 

Regulamin i formularze zgłoszeniowe dostępne na stronie: https://www.biblrac.pl/pl/site/wydarzenie/3383-ogolnopolski-konkurs-literacki----raciborz-proza-zaczarowany---.html