Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl 

Kryminalni z katowickiej komendy zatrzymali 4 mężczyzn podejrzanych o rozbój w lombardzie. Używając siły fizycznej wobec pracownicy lombardu, ukradli gotówkę i biżuterię o wartości 70 tys. zł.

 

Wśród zatrzymanych był mężczyzna poszukiwany listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności za kradzieże. Podejrzanym grozi kara do 12 lat więzienia, która wobec jednego ze sprawców może zostać zwiększona o połowę, gdyż działał w warunkach recydywy.

 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zatrzymali 4 mężczyzn podejrzanych o rozbój w lombardzie. Do zdarzenia doszło 21 marca 2022 r. w centrum Katowic. Podejrzani w wieku 15, 19, 27 i 33 lat używając siły fizycznej, obezwładnili pracownicę lombardu i skradli gotówkę, a także biżuterię o łącznej wartości 70 tys. złotych.

 

Od tego czasu się ukrywali. Sprawą rozboju zajęli się kryminalni z katowickiej komendy, którzy intensywnie pracowali nad ustaleniem tożsamości sprawców i ich zatrzymaniem.

 

15-latek i jego 27-letni brat zostali zatrzymani w jednym z katowickich hoteli, w którym ukrywali się po napadzie. W trakcie zatrzymania okazało się, że starszy z nich jest poszukiwany listem gończym do odbycia kary 3,5 roku pozbawienia wolności za kradzieże, których dopuścił się kilka lat wcześniej. Kolejni dwaj mężczyźni zostali zatrzymani w lokalach, w których ukrywali się od czasu rozboju. W trakcie policyjnych czynności kryminalni zabezpieczyli duże ilości biżuterii, laptopy i telefony komórkowe.

27-letni podejrzany, który był poszukiwany listem gończym, został już osadzony w zakładzie karnym. 15-latek decyzją sądu został umieszczony w ośrodku wychowawczym, a dwóch pozostałych podejrzanych na czas trwającego postępowania objęto policyjnym dozorem.

Za popełnione przestępstwo mężczyznom grozi kara do 12 lat więzienia, która wobec 33-latka może zostać zwiększona o połowę, gdyż działał w warunkach recydywy. Nieletni za swój czyn będzie odpowiadać przed sądem rodzinnym.

Źródło: KMP w Katowicach

 

Kryminalni zatrzymali 4 podejrzanych o rozbój w lombardzie!

05 kwietnia 2022
Kryminalni zatrzymali 4 podejrzanych o rozbój w lombardzie