Ogólnopolski Konkurs Taneczny, Dance Passion, Jastrzębie-Zdrój, Marieta Kalinowska, Studio Tańca, Honorowy Patronat, Michał Urgoł, festiwal tańca, nowa formuła, różne style taneczne, street dance, jazz dance, show dance, akro dance, rozwój talentów, integracja środowiska tanecznego, wysokie standardy organizacji, promocja miasta, komisja sędziowska, nagrody i medale, bilety, transmisja online, kultura i sztuka
18 kwietnia 2024

Kto wystąpi na tegorocznym Żubrowisku?

Żubrowisko Festival wkracza w nową erę. 6 i 7 września w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące zagrają pszczyńskie zespoły oraz Dziwna Wiosna i Proletaryat. To już 21 edycja rockowego wydarzenia i dobry moment, aby wprowadzić zmiany do formuły festiwalu. Żubrowisko nie będzie już rozpoczynać się przeglądem amatorskich zespołów z całej Polski, ale koncertem lokalnych kapel. Dwudniowy festiwal przygotowywany jest z myślą o dwóch pokoleniach odbiorców. Organizatorzy szykują wiele niespodzianek. Będą ciekawe spotkania, niekończące się rozmowy i jeszcze więcej dobrej muzyki.

 

- Żubrowisko powstało dwie dekady temu jako przegląd miejscowych zespołów i możliwość prezentacji ich twórczości. Na stałe chcemy wrócić do tej idei. W piątek, 6 września zapraszamy na koncert pszczyńskich zespołów. Będzie to świetna okazja do tego, żeby poznać bliżej twórczość lokalnych muzyków - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

 

W piątek będzie można posłuchać zespołów Amber Attic, Rushed, Serso, a na finał wystąpi zespół Insekt w specjalnym projekcie, którego szczegóły podane zostaną wkrótce.

Festiwalowa sobota rozpocznie się warsztatami skierowanymi wyłącznie dla muzyków z Marcinem Bąkiewiczem - redaktorem naczelnym, dyrektorem programowym oraz dyrektorem muzycznym Antyradia (ilość miejsc ograniczona, bilety w cenie 70 zł). Po południu na scenie odbędzie się spotkanie autorskie z Bąkiewiczem dla wszystkich zainteresowanych.

Znamy już wszystkie gwiazdy, które tego dnia zagrają dla publiczności. Będą to: Dziwna Wiosna, czyli kosmonauci rock and rolla, nominowani do Fryderyka za wydany w 2021 roku debiutancki album, znana i uwielbiana przez pszczyńską publiczność Loża Masorza, nasi giganci rocka - Hard Rockets z chórem Per Spasso oraz absolutna legenda polskiej sceny rockowej - zespół Proletaryat, który po ponad 35 latach na scenie przeżywa swoją drugą młodość.

 

Całkowitą nowością będzie pole namiotowe. Bilety na Żubrowisko Festival będą w sprzedaży od 6 maja na www.pckul.pl Wejściówka na piątek w cenie 30 zł, na sobotę - 60 zł, natomiast na dwa dni - 80 zł.

 

Organizatorami Żubrowisko Festival są: Powiat Pszczyński, Urząd Miejski w Pszczynie, MORiS oraz Pszczyńskie Centrum Kultury.

 

 

Żubrowisko Festival 6-7 września - Ośrodek Sportów Wodnych w Łące

 

Piątek - 6 września


16:30 - Amber Attic
17:30 - TTT
18.00 - Rushed
19:00 - Serso
20:30 - INSEKT+ orkiestra

 

Sobota - 7 września

 

12:00 - warsztaty dla muzyków z Marcinem Bąkiewiczem (dla 30 osób - tylko dla branży muzycznej, w hangarze, bilet za 70 zł)
16:00 - spotkanie autorskie z Marcinem Bąkiewiczem na scenie dla wszystkich
17:30 - Dziwna Wiosna
19:00 - Loża Masorza
20:30 - Hard Rockets z chórem Per Spasso
22:30 - Proletaryat

 

 

 

 

 

Źródło/fot.