Kulturalne rozpoczęcie wakacji. Już wkrótce Festiwal Kultury Powiatu Wodzisławskiego
13 czerwca 2022

Kulturalne rozpoczęcie wakacji. Już wkrótce Festiwal Kultury Powiatu Wodzisławskiego

26 czerwca (niedziela) od godz. 11:30 na wodzisławskim Rynku odbędzie się Festiwal Kultury Powiatu Wodzisławskiego realizowany przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. wspólnie z ośrodkami kultury z terenu całego powiatu wodzisławskiego. Kulturalnie i na luzie rozpoczynamy wakacje!

 

Pomysł tej wyjątkowej imprezy to wspólna inicjatywa z ośrodkami kultury, która została wypracowana podczas cyklicznych spotkań przedstawicieli Powiatu Wodzisławskiego z dyrektorami ośrodków kultury, Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej oraz Muzeum w Wodzisławiu Śląskim.

 

Celem Festiwalu jest prezentacja potencjału i oferty oraz promowanie różnorodności ośrodków kultury z terenu powiatu, a także integracja środowisk kultury. Liczne atrakcje towarzyszące imprezie, takie jak występy artystyczne, pokazy, wystawy, degustacje potraw regionalnych, inspirujące działania warsztatowe (skierowane do dzieci i młodzieży, jak i całych rodzin) będą miały także wymiar rekreacyjny i integracyjny dla mieszkańców powiatu wodzisławskiego, zwłaszcza że festiwal odbędzie się na samym początku wakacji.

 

Na głównej scenie na mieszkańców będzie czekało niezwykłe widowisko – wystąpią orkiestry, formacje taneczne, a także zespoły i soliści pochodzący z miast i gmin naszego powiatu. Z kolei na płycie Rynku na mieszkańców będą czekały inne atrakcje, takie jak wystawy rękodzieła, maskotek, szydełkowania i ceramiki, warsztaty szycia na zabytkowych maszynach, spotkania ze znanymi pisarzami oraz kiermasz książek i płyt winylowych.

 

Ale to nie wszystko! Zainteresowani historią na pewno znajdą coś dla siebie na wystawie zabytkowych rowerów, z kolei miłośnicy regionalnych wyrobów będą mieli okazję do odwidzenia lokalnych stoisk.

 

Nie zapomnieliśmy także o regionalnych przysmakach. Do spróbowania będzie historyczne wodzisławskie piwo „Poloczaj”, rzemieślnicy zaprezentują tradycyjne nalewki, będzie też śląski kołocz i tradycyjne drożdżowe ciasta. Dzieci będą mogły spędzić czas na placu zabaw, gdzie będą na nie czekały dmuchane zamki, bajkowe animacje i ogromne bańki mydlane. Wielki finał, czyli Folkowy Show z zespołem REDLIN, rozpocznie się punktualnie o godz. 20:00.

 

Już teraz zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu z całymi rodzinami. Gwarantujemy ciekawe, kulturalne i pyszne doświadczenia!

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl