transformacja energetyczna, współpraca międzynarodowa, handel transgraniczny, energia, wodór, H2POLAND & NetZero Forum, technologie niskoemisyjne, technologie zeroemisyjne, wymiana informacji, niskoemisyjna gospodarka, zeroemisyjna gospodarka
09 lipca 2024

Luna: "Alive" - Światło w Ciemnościach i Siła Przetrwania

Wokalistka Luna wraca na scenę muzyczną z nowym singlem "Alive", który ma być symbolem wewnętrznego odrodzenia, nowego początku i nadziei. Po trudnych doświadczeniach związanych z Eurowizją, artystka pragnie podzielić się swoim intymnym wyznaniem, pełnym emocji i osobistych refleksji.


Walka z Wątpliwościami


Luna nie ukrywa, że w jej życiu jest więcej momentów zwątpienia i bezradności niż szczęścia i ekscytacji. "Alive" opowiada o stanie zawieszenia między dwoma światami – rzeczywistym, pełnym wyzwań, oraz wyimaginowanym, gdzie można znaleźć chwilowe ukojenie. Artystka pragnie wyjść z mroku i odnaleźć właściwą drogę, a jej piosenka ma być hymnem nadziei i siły, który ukoi jej duszę i doda otuchy słuchaczom.


Eurowizyjne Przygody

Luna nie ma zbyt miłych wspomnień związanych z tegorocznym konkursem Eurowizji. Po porażce musiała zmierzyć się z ogromną falą hejtu, co nie było łatwe. "Alive" jest bardzo osobistym utworem, który pisała w trakcie swojej eurowizyjnej przygody. Jest on o poczuciu alienacji, wyobcowania w świecie i w swojej głowie. Piosenką chciała przywrócić się do życia, wrócić do dobrej energii i radości.


Walka o Autentyczność

Artystka często czuje się nieswojo we własnym świecie, mimo że jest obecna i rzeczywista. "Bardzo często mi się to zdarza, mimo że jestem gdzieś obecna, jestem rzeczywista, to czuję, że to nie jestem ja. I bardzo często z tym walczę, bo to, co dla mnie jest najważniejsze, nie tylko jako dla artystki, ale w ogóle dla człowieka, to jest bycie sobą i czucie się swobodnie, szczerze i prawdziwie w sobie, w swoim ciele i ze sobą samym" – mówi Luna. W szukaniu i znajdywaniu siebie w rzeczywistości pomaga jej muzyka i tworzenie.


Momentów Zwątpienia Więcej Niż Szczęścia

Luna często miewa momenty zwątpienia, kiedy brakuje jej sił i chęci do działania. Mimo to, nawet w tych chwilach stara się znaleźć cień nadziei na lepsze jutro. "Takich momentów jest wręcz więcej niż tych, w których jestem gdzieś na szczycie, jestem szczęśliwa i przeżywam ekscytację. Tylko że te momenty nie są może aż tak Instagram friendly i ich nie widzimy, ale przeżywamy je bardzo, bardzo często" – dodaje piosenkarka.


Nowy Początek

Singiel "Alive" to nie tylko wyraz osobistych przeżyć Luny, ale również przesłanie dla słuchaczy. Artystka chce, by jej utwór przypominał, że zawsze jest wyjście, nawet z najgorszej sytuacji, i że najważniejsze jest, by walczyć o swoje szczęście i odnaleźć w sobie siłę do działania. "Alive" to hymn nadziei, który ma ukoić dusze słuchaczy i dodawać im otuchy w trudnych chwilach.

 


 

fot.