Marianna Schreiber: Nie jestem uzależniona od mediów społecznościowych. Nie chodzę z telefonem i nie nagrywam każdej minuty swojego życia na Instastories
18 maja 2022

Marianna Schreiber: Nie jestem uzależniona od mediów społecznościowych. Nie chodzę z telefonem i nie nagrywam każdej minuty swojego życia na Instastories

Modelka zna plusy i minusy bycia osobą publiczną, ale zapewnia, że nie męczy ją bycie na świeczniku. Motywuje ją bowiem poczucie i przekonanie, że ma do wypełnienia ważną misję. Zależy jej na tym, by dotrzeć ze swoimi poglądami i spostrzeżeniami do wielu osób, a w tej kwestii media społecznościowe są bardzo dobrym pomostem. Dlatego też pokazuje w nich swoje codzienne życie, zarówno radości, jak i problemy czy trudne chwile, bo chce, żeby ludzie zobaczyli, jaka jest naprawdę.

 

Marianna Schreiber zapewnia, że nie czuje się niewolniczką portali społecznościowych, ale docenia ich rolę w promowaniu własnych działań. Jej zdaniem umiejętne poruszanie się w nich polega na tym, by umieć postawić granicę we właściwym miejscu.

Nie jestem uzależniona od mediów społecznościowych. Jestem uzależniona od swojego dziecka, wręcz nie mogę się z nim rozstać. I to jest moje jedyne uzależnienie. Natomiast nie uważam, że funkcjonowanie w mediach społecznościowych, przekazywanie ludziom pewnych informacji, wypowiadanie własnego zdania to jest uzależnienie. Ja po prostu w nich jestem – mówi agencji Newseria Lifestyle Marianna Schreiber.

Modelka zaznacza, że jeśli chodzi o media społecznościowe, to zna umiar. Treści, zdjęcia i filmiki, które publikuje, są dobrze przemyślane. Chodzi jej bowiem o to, by pokazywać życie takim, jakie jest. Nie chce niczego ubarwiać, retuszować i poprawiać.

Ludzie widzą, co myślę, co czuję i co robię. Czasami coś pokazuję, bo chcę, żeby ludzie zobaczyli tę prawdziwość we mnie, że to nie jest tylko pokazywanie raz w tygodniu pięknego zdjęcia, tylko prawdziwe życie zwykłej kobiety – mówi.

I choć niektórzy uważają, że pokazuje ona na Instagramie trochę za dużo swojego życia prywatnego, publikując chociażby relację z wizyty z córką u lekarza, to ona sama nie widzi w tym nic niestosownego.

To nie jest tak, że chodzę z telefonem i każdą minutę swojego życia nagrywam na Instastories, bo nie dałabym rady wykonywać innych czynności. Myślę, że każdy ma swoje potrzeby, każdy postrzega inaczej wolność słowa, każdy ma swój pomysł na życie i swoje podejście do wielu rzeczy, również do social mediów, i ja mam właśnie takie – mówi Marianna Schreiber.

Modelka docenia to, że wiele osób właśnie za pośrednictwem Facebooka czy Instagrama próbuje nawiązać z nią kontakt. Jednocześnie zaznacza, że nikogo nie pozostawia bez odpowiedzi.

Nie męczy mnie kontakt z ludźmi i ja właśnie chcę, żeby jak najwięcej osób się do mnie odzywało, chcę z nimi rozmawiać. To jest też budujące, że zwracają się do mnie osoby, które początkowo mają wątpliwości co do mnie i moich działań. Kiedy rozmawiamy, to ja te wątpliwości rozwiewam. I potem słyszę: Marianna, jestem już pewien, chcę ciebie wspierać, jestem za tobą. Albo: Marianna, wypowiadałem się kiedyś negatywnie na twój temat, a teraz myślę inaczej, przepraszam cię za to. Czy mi wybaczysz? – mówi.

Modelka przekonuje, że tylko poprzez bezpośredni kontakt z danym człowiekiem, poprzez rozmowę i wymianę poglądów można kogoś naprawdę poznać. Wizerunek osób publicznych wykreowany przez media i portale plotkarskie często bowiem rozmija się z rzeczywistością, stąd tyle hejtu i niesprawiedliwych ocen. Dlatego ona daje ludziom szansę na spotkanie czy konwersację w sieci, by mogły wyrobić sobie zdanie na jej temat na podstawie własnych spostrzeżeń, a nie internetowych artykułów czy komentarzy.

Osoby, które kiedyś bardzo mocno mnie hejtowały, z wyzwiskami, teraz piszą: Marianna, wybacz mi, bo oceniałem cię przez pryzmat tabloidów, a widzę, że jesteś inna, że jesteś po prostu normalną, wartościową osobą, która chce dobrze, tylko ma problemy w tym względzie, że jest żoną ministra i każdy jej rzuca kłody pod nogi. I tak to wygląda, ludzie myślą, że mam parcie na szkło, bo próbuję głośno mówić o tym, co myślę i czego potrzebuję, ale ja robię to, bo inaczej po prostu bym zginęła w tym świecie – dodaje Marianna Schreiber.

 

Źródło: Newseria

fot. Materiały prasowe Newseria

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl