Farmakobus, zdrowie, mobilność, opieka farmaceutyczna, dostępność, innowacje, Żory
17 kwietnia 2024

Mężczyzna oferował fikcyjne bilety!

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju przedstawili zarzuty 27-latkowi, który w przestrzeni internetowej oferował do sprzedaży bilety na koncerty, mecze piłki nożnej czy imprezy jeździeckie. W rzeczywistości takich wejściówek nigdy nie posiadał i nie planował ich zorganizować. W ten sposób oszukał 21 osób na kwotę około 6,5 tysiąca złotych. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.


Mundurowi Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju zajęli się sprawą oszustw internetowych dotyczących sprzedaży biletów. Jak ustalili policjanci, mężczyzna w pierwszej kolejności sprawdzał gdzie i w jakich terminach mają odbywać się wydarzenia artystyczne. W większości były to koncerty popularnych gwiazd, mecze piłki nożnej czy znane imprezy jeździeckie. Następnie zamieszczał ogłoszenia na znanym portalu społecznościowym o sprzedaży wejściówek w atrakcyjnych cenach.


Osoby zainteresowane zakupem zapraszał do rozmowy na prywatnym czacie. Nabywcom podawał fałszywe dane oraz swój prawdziwy numer konta. Niczego nieświadomi kupujący płacili za przedmiot, który w rzeczywistości nie istniał. Policjanci dotarli do 21 pokrzywdzonych osób, którzy łącznie stracili blisko około 6,5 tysiąca złotych.

27-latek usłyszał zarzuty i dobrowolnie poddał się karze. Za popełnione przestępstwo jastrzębianin najbliższe 16 miesięcy spędzi w Zakładzie Karnym.


 

Źródło: KMP w Jastrzębiu-Zdroju