Mieszkańcy, Pawłowice, bezpłatna komunikacja, zmiany rozkładu jazdy, MZK, bramki zliczające, 15 lipca, analiza, nowy rozkład jazdy, wrzesień, dostosowanie do szkół, korekta, stały rozkład jazdy
13 czerwca 2024

Mieszkańcy Pawłowic zadecydują o nowym rozkładzie jazdy

Władze gminy Pawłowice zainicjowały proces optymalizacji rozkładu jazdy komunikacji lokalnej. Mieszkańcy proszeni są o zgłaszanie propozycji zmian, które mają na celu dostosowanie linii do aktualnych potrzeb.

Kluczowy udział mieszkańców

Optymalizacja rozkładu jazdy będzie oparta na opiniach pasażerów korzystających z komunikacji w Pawłowicach. Kluczowe znaczenie będzie miała analiza przepływu pasażerów, którą ułatwią nowoczesne bramki zliczające podróżnych, które zostaną zainstalowane w autobusach MZK już w lipcu.

Zgłaszanie propozycji do 15 lipca

Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje propozycje i wnioski od 15 czerwca do 15 lipca. Mogą to zrobić za pośrednictwem adresu e-mail mzk.pok@mzkjastrzebie.com lub osobiście w biurze Międzygminnego Związku Komunikacyjnego w Jastrzębiu-Zdroju przy ul. Przemysłowej 1. Ważne jest, aby propozycje były uzasadnione i dotyczyły konkretnej grupy osób.

Analiza i publikacja nowego rozkładu

W lipcu pracownicy MZK przeanalizują zgłoszone propozycje i opracują nowy rozkład jazdy. Gotowe propozycje zostaną opublikowane na stronie internetowej mzkjastrzebie.com w drugiej połowie sierpnia i wejdą w życie od września.

Dostosowanie do harmonogramu szkolnego

Początek nowego roku szkolnego będzie czasem na dostosowanie rozkładu jazdy do harmonogramu zajęć szkolnych. Korekta ta potrwa dwa tygodnie, a w październiku zacznie obowiązywać stały rozkład jazdy, który ma spełniać oczekiwania mieszkańców Pawłowic.

Czas na zmiany

"Tak poważna zmiana rozkładu jazdy wymaga czasu i dokładnej analizy potrzeb mieszkańców. Zakładamy, że korekty i zmiany zakończą się w październiku. Wówczas będzie obowiązywał stały rozkład jazdy spełniający oczekiwania miejscowych pasażerów" – podsumowuje Rafał Jabłoński, rzecznik prasowy MZK z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju.

 


 

Fot. MZK w Jastrzębiu-Zdroju


 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mieszkańcy, Pawłowice, bezpłatna komunikacja, zmiany rozkładu jazdy, MZK, bramki zliczające, 15 lipca, analiza, nowy rozkład jazdy, wrzesień, dostosowanie do szkół, korekta, stały rozkład jazdy