Mieszkanka Żor jechała z dwójką dzieci mając blisko 3 promile!
18 października 2022

Mieszkanka Żor jechała z dwójką dzieci mając blisko 3 promile!

Policjanci z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach zatrzymali 35-letnią mieszkankę Żor, która kierowała samochodem mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu i spowodowała kolizję drogową. W pojeździe jechała z dwójką dzieci. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi jej kara nawet 2 lat więzienia, jeśli jednak prokurator uzna, że swoim zachowaniem naraziła dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, w więzieniu może spędzić nawet 5 lat.

 

W piątek około godziny 13.00 policjanci zostali wysłani przez dyżurnego do wypadku drogowego, który wydarzył się na autostradzie A1. Jadąc tam mundurowi zauważyli inne zdarzenie drogowe i zatrzymali się, aby udzielić kierującym pomocy.

 

Okazało się, że zderzyły się 2 pojazdy. Kierująca nissanem nie zachowała bezpiecznej odległości i uderzyła w tył skody. Policjanci przebadali uczestników na zawartość alkoholu i szybko okazało się, że sprawczyni kolizji miała go blisko 3 promile.

 

W samochodzie oprócz niej znajdowała się dwójka dzieci - 7-letnia dziewczynka i 8-letni chłopiec. Maluchy w wyniku zdarzenia na szczęście nie doznały żadnych obrażeń. Trafiły pod opiekę ojca. Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy.

 

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozić jej może jej do 2 lat więzienia. Jeśli jednak prokurator uzna, że swoim zachowaniem naraziła dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, w więzieniu może spędzić nawet 5 lat.

 

Źródło: KWP w Katowicach

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl