czerwcówka, przedłużony weekend, Boże Ciało, rezerwacje, wzrost rezerwacji, Nocowanie.pl, krajowe wyjazdy, popularne miejscowości, Zakopane, Kudowa-Zdrój, Karpacz, Gdańsk, Kołobrzeg, ceny noclegów, rodzinnie, z przyjaciółmi, wydatki na wypoczynek, wyjazdy zagraniczne, Chorwacja, Węgry
01 lipca 2024

Mocny Start Wakacji: Tłumy Urlopowiczów i Rosnący Popyt na Noclegi

Pierwsze dni wakacji w Polsce przyniosły słoneczną, upalną pogodę, która zachęciła Polaków do wyjazdów i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Popularne destynacje turystyczne, takie jak Kołobrzeg, Jastarnia i Karwia, odnotowały ogromny napływ turystów, a górskie szlaki również nie świeciły pustkami. Według analizy serwisu Nocowanie.pl, dostępność miejsc noclegowych maleje z dnia na dzień, co sugeruje, że nie warto zwlekać z rezerwacją, szczególnie na sierpień.


Większy Ruch i Dłuższe Pobyty


Portal Nocowanie.pl, największy polski serwis rezerwacyjny, prognozuje pomyślny sezon dla rodzimej branży turystycznej. - Widzimy większy ruch niż w poprzednim sezonie, a czas rezerwacji wydłuża się - mówi Agnieszka Rzeszutek, ekspert Nocowanie.pl. Obecnie średnia długość pobytu wynosi 4,7 dnia, co oznacza wzrost o półtora dnia w porównaniu z 2023 rokiem. Wydatki na noclegi wzrosły średnio o 450 złotych, mimo że ceny pozostały na poziomie zeszłego sezonu. Średnia wartość rezerwacji wynosi teraz 1566 złotych.


Najpopularniejsze Kierunki


Kołobrzeg bije rekordy popularności na Nocowanie.pl. Średni koszt noclegu to 103 złote za osobę za noc, co jest nieco mniej niż średnia z zeszłego roku. - Baza noclegowa w Kołobrzegu i jego okolicach jest jedną z lepiej rozwiniętych na zachodnim wybrzeżu Bałtyku, więc pomimo popularności tego kierunku, wciąż są wolne miejsca - podkreśla Rzeszutek. Jednakże, dostępność szybko spada, a ponad połowa miejsc na pierwsze trzy tygodnie lipca jest już zajęta.


Jastarnia i Karwia


Osoby planujące wyjazd do Jastarni powinny się pospieszyć, gdyż obłożenie sięga tam już 80%. Średnia cena noclegu wynosi 110 złotych za osobę za noc, co wskazuje na zainteresowanie droższymi ofertami. Karwia, trzecia na wakacyjnym podium, również cieszy się dużym zainteresowaniem. Mimo to, wciąż dostępnych jest wiele wolnych miejsc, a średnia cena noclegu to 101 złotych za osobę za noc.


Władysławowo i Trójmiasto


W Władysławowie, choć popularnym, nadal można znaleźć wolne miejsca. Średni koszt noclegu wynosi tu 89 złotych za osobę za noc. W Gdańsku, z kolei, obiekty mają już 80% obłożenia na lipcowe weekendy, choć w dni powszednie jest więcej wolnych miejsc. Koszt noclegu wynosi średnio 122 złote za osobę za noc. W Sopocie, cieszącym się niezmienną popularnością, obłożenie sięga 60% aż do drugiego tygodnia sierpnia, a koszt noclegu to 142 złote za osobę za noc.


Warszawa i Wydarzenia Muzyczne


Warszawa, jako popularny cel tzw. city break, spodziewa się prawdziwego oblężenia w związku z nadchodzącymi koncertami Metalliki i Taylor Swift. - Na weekendy, kiedy wystąpią te gwiazdy, pozostało niecałe 10% wszystkich dostępnych do rezerwacji miejsc noclegowych - informuje Rzeszutek.


Górskie Wędrówki


Dla miłośników górskich wędrówek wciąż dostępnych jest wiele miejsc w Zakopanem i Karpaczu. W Szczawnicy trudniej o nocleg, ponieważ ponad 70% miejsc jest już zajętych na lipiec i pierwsze dwa tygodnie sierpnia. Najtańsze noclegi można znaleźć w Wiśle, gdzie średni koszt wynosi 79 złotych za osobę za noc.


Rozpoczęcie wakacji przyniosło nie tylko piękną pogodę, ale także wzrost zainteresowania wyjazdami i rezerwacjami noclegów. Niezależnie od wybranej destynacji, warto działać szybko, aby zabezpieczyć sobie miejsce na wymarzony wypoczynek. Tegoroczny sezon zapowiada się wyjątkowo intensywnie, a Polacy chętnie korzystają z uroków letniego urlopu w kraju.


 

/Źródło informacji: Nocowanie.pl/