Najważniejsze założenia programowe ruchu zaprezentowali  regionalni liderzy partii Polska 2050 Szymona Hołowni
08 czerwca 2022

Najważniejsze założenia programowe ruchu zaprezentowali regionalni liderzy partii Polska 2050 Szymona Hołowni

Najważniejsze założenia programowe ruchu zaprezentowali, podczas konferencji prasowej w centrum Rybnika, regionalni liderzy partii Polska 2050 Szymona Hołowni. Konferencję poprowadził Łukasz Osmalak, radny powiatu mikołowskiego, któremu powierzono rolę koordynatora rozwoju struktur w okręgu wyborczym nr 30 obejmującym obszar miast na prawach powiatu Jastrzębia-Zdroju, Rybnika i Żor oraz powiatów mikołowskiego, raciborskiego, rybnickiego i wodzisławskiego.

 

Pokazujemy, że jesteśmy obecni wszędzie tam – w gminach i powiatach, gdzie mieszkańcy oczekują naszego sprawnego działania – podkreślił poseł na Sejm RP Mirosław Suchoń i dodał, że właśnie dlatego struktury Polski 2050 w okręgu wyborczym nr 30 są najsilniejsze nie tylko w woj. śląskim, ale i w całej Polsce.

Podczas wydarzenia liderzy zaprezentowali założenia Polski 2050 w temacie edukacji, ochrony zdrowia, ekologii czy transformacji energetycznej. Istotę patrzenia w przyszłość podkreślił wiceprezydent Rybnika Piotr Masłowski. – Już teraz musimy zastanowić się nad tym, jak będzie wyglądało życie gospodarcze Rybnika i okolic, jakie branże będą się tu rozwijały. Musimy przygotować na to również dzieci górników. Dlatego jest mi tak blisko do ruchu Polska 2050, że nie myśli się tu jedynie w perspektywie najbliższych wyborów. Te 2050 w nazwie to perspektywa czasu i planowania, realnej zmiany – przyznał.

O tym, że zdrowe społeczeństwo to pozytywne przełożenie na gospodarkę i całe państwo powiedział wiceprzewodniczący Rady Miasta Mikołowa. – Musimy zacząć wykorzystywać potencjał placówek medycznych, które często są ograniczane w wykonywaniu świadczeń przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Nasz kraj powinien zapewnić chorym jak najszybszy powrót do zdrowia – podkreślił Michał Rupik, na co dzień menedżer w ochronie zdrowia.

Iwona Kalita, liderka Jastrzębia-Zdroju, przybliżyła założenia ekologicznego programu „Polska na zielonym szlaku", a Alan Wolny – lider powiatu raciborskiego – zaznaczył, że istotą zmian i programu Polski 2050 jest rodzina i wszystko, co sprzyja jej budowaniu oraz funkcjonowaniu w polskiej rzeczywistości.

Wszystko jednak sprowadza się do samorządu. – To podstawowa jednostka, która decyduje o tym, co będzie się działo w najbliższym czasie. Dlatego też chcemy powiedzieć bardzo wyraźnie, że nie zgadzamy się na tą politykę, którą od kilku lat preferuje rząd. Nie zgadzamy się na to, aby ta decyzyjność była zabierana radnym, wójtom, burmistrzom, prezydentom i aby była przenoszona do Warszawy, by tam decydowano, który szpital czy chodnik remontować - zakończył konferencję Łukasz Osmalak.

Źródło/fot. Materiały prasowe

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl