Narażając swoje życie, weszli do płonącego budynku mieszkalnego pomóc mieszkańcom!
07 grudnia 2022

Narażając swoje życie, weszli do płonącego budynku mieszkalnego pomóc mieszkańcom!

Jastrzębscy wywiadowcy, narażając swoje życie, weszli do płonącego budynku mieszkalnego. Policjanci pomogli trzem lokatorom bezpiecznie opuścić mieszkania. W wyniku pożaru nikt na szczęście nie ucierpiał, śledczy wyjaśniają przyczyny zdarzenia.

 

W sobotę parę minut po północy dyżurny jastrzębskiej komendy odebrał zgłoszenie o pożarze w piwnicy. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce. Nie zważając na ryzyko, mundurowi ruszyli z pomocą. Pomimo gęstego dymu i słabej widoczności weszli do budynku i pomogli mieszkańcom. Po zaalarmowaniu przez służby, większość lokatorów sama opuściła budynek. W środku zostały trzy osoby, które ze względu na problemy zdrowotne oraz ograniczenia sprawności ruchowej, nie byłyby w stanie wyjść na zewnątrz.

 

Pomogli im policjanci, którzy bezpiecznie wyprowadzili przed blok. W tym samym czasie na miejsce dojechali strażacy, którzy ugasili pożar piwnicy. Policjanci z uwagi na ból głowy oraz duszności zostali poddani tlenoterapii. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń. Dokładne przyczyny i okoliczności ustalą teraz śledczy.

 

Źródło: KMP w Jastrzębiu-Zdroju

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl