Narkotyki schowane w pluszakach!
08 września 2022

Narkotyki schowane w pluszakach!

Żorscy policjanci zatrzymali 48-letnią mieszkankę Żor. Kobieta od kilku tygodni była obserwowana w związku z podejrzeniem handlu narkotykami. W jej mieszkaniu stróże prawa odnaleźli ponad 300 gramów substancji psychoaktywnych, tabletki MDMA oraz prawie 24 gramy marihuany. Narkotyki ukryto w pluszowych zabawkach. Kobiecie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

 

W miniony wtorek wcześnie rano policjanci weszli do kilku mieszkań na terenie miasta. Przeszukania to wynik działań, które kryminalni zajmujący się przestępczością narkotykową prowadzili od kilku tygodni. W jednym z lokali policjanci zastali kompletnie zaskoczoną widokiem mundurowych 48-letnią kobietę. W jej mieszkaniu policjanci odnaleźli ponad 300 gramów substancji psychoaktywnych, tabletki MDMA oraz prawie 24 gramy marihuany.

W trakcie przeszukania zabezpieczyli również prawie 10 tysięcy złotych w gotówce. Większość narkotyków była już przygotowana do sprzedaży i ukryta w pluszowych zabawkach. Z kolei pieniądze znajdowały się w dziecięcych portfelach. Zabezpieczona została również elektroniczna waga służąca do porcjowania narkotyków, kruszarki do suszu oraz biżuteria.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków kobiecie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora została objęta policyjnym dozorem.

 

Źródło: KMP w Żorach

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl