Nastolatka uszkodziła kilkanaście samochodów, bo… tarasowały jej przejście!
29 kwietnia 2022

Nastolatka uszkodziła kilkanaście samochodów, bo… tarasowały jej przejście!

Myśleniccy policjanci zatrzymali 16-latkę, która uszkodziła kilkanaście samochodów. Dziewczyna przy użyciu kamieni zarysowywała karoserię pojazdów zaparkowanych wzdłuż chodnika. Straty oszacowano na ponad 20 tys. złotych. Za swoje czyny sprawczyni odpowie przed sądem rodzinnym.

16 kwietnia br. w jednej z miejscowości na południu powiatu myślenickiego, siedzący w zaparkowanym samochodzie mężczyzna usłyszał dziwny dźwięk, jakby coś ocierało się o karoserię samochodu.

Obok pojazdu przeszła wtedy młoda dziewczyna. Gdy wyszedł, spostrzegł, że wzdłuż boku samochodu jest długa rysa na lakierze, obejmująca dwoje drzwi. Wówczas zwrócił uwagę na będącą już w oddali nastolatkę. Ta, na jego oczach podniosła z ziemi kamień i zarysowała kolejny samochód. Mężczyzna ruszył w jej kierunku, jednak sprawczyni zaczęła biec. Być może udałoby się jej uciec, jednak w trakcie biegu upuściła telefon. Gdy postanowiła po niego wrócić, została ujęta przez ścigającego ją mężczyznę.

Ten poinformował o zajściu policję. W wyniku podjętych czynności myśleniccy policjanci ustalili, że wydarzenia z 16 kwietnia, to nie jedyny taki wybryk 16-latki z powiatu myślenickiego. Rysowaniem karoserii pojazdów zajmowała się już wcześniej - 13 marca br., uszkodziła 8 samochodów. Łącznie przyznała się do zarysowania 14 samochodów osobowych, jak wyjaśniła – tarasowały jej przejście. Szacowane straty, będące wynikiem aktów wandalizmu, określono na ponad 21 tysięcy złotych.

Nieletnią, która dopuściła się uszkodzenia mienia zajmie się sąd rodzinny a opiekunowie pokryją straty.

Źródło: KPP Myślenice

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl