Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl 

Mandat wysokości 2 tysięcy złotych - to efekt brawurowej i nieodpowiedzialnej jazdy 27-letniego mieszkańca powiatu rybnickiego. Kierujący bmw, na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w przydrożną latarnię. Po raz kolejny apelujemy o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 

W środę około godziny 14.30 policjanci ruchu drogowego z komendy w Rybniku zostali powiadomieni o kierowcy bmw, który w Czernicy, na ulicy Wolności wjechał w latarnię. Jak się okazało 27-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wjechał w przydrożną latanię. Zgodnie z nowym taryfikatorem mężczyznę ukarano mandatem karnym w wysokości 2 tysięcy złotych i 6 punktami karnymi.

 

Tym razem kierujący miał wiele szczęścia, że wyszedł ze zdarzenia bez obrażeń. Przestrzegamy przed tak nieodpowiedzialną jazdą. Przede wszystkim to śmiertelne zagrożenie zarówno dla kierującego, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Powinniśmy jeździć z prędkością adekwatną do natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni. Ważne jest też zachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu. Apelujemy do kierowców o zdrowy rozsądek i ostrożną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego.

Źródło: KMP w Rybniku

 

Nie dostosował prędkości i uderzył w latarnię!

13 maja 2022
Nie dostosował prędkości i uderzył w latarnię!