Nieszczęśliwe zakończenie jazdy hulajnogą!
21 czerwca 2022

Nieszczęśliwe zakończenie jazdy hulajnogą!

W piątkowe popołudnie mundurowi zostali wezwani do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch nastolatek podróżujących hulajnogą. Manewr wymijania pieszej zakończył się dla pasażerki potłuczeniami i szpitalną diagnostyką. Na szczęście nikomu nic groźnego się nie stało.

 

Około 17:30 w miniony piątek dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Żorach otrzymał informację, iż na deptaku przy ulicy Boryńskiej przewróciła się dziewczyna na hulajnodze elektrycznej i mocno poturbowała.


Policjanci ustalili na miejscu przebieg zdarzeń. Okazało się, że hulajnogą po ciągu pieszo-rowerowym przemieszczały się dwie 16-latki. Kiedy na swojej drodze napotkały pieszą idącą od strony centrum, kierująca wykonała manewr wymijania, a pasażerka straciła równowagę i upadła na chodnik. Przejażdżka dla pasażerki zakończyła się otarciami i wizytą w szpitalu.


W związku z popełnionymi wykroczeniami skierowany został wniosek do Sądu Rodzinnego.

 

 

Przypominamy, iż kierującemu hulajnogą zabronione jest przewożenie innej osoby, zwierzęcia lub ładunku na hulajnodze, a korzystając z chodnika, należy dostosować prędkość pojazdu do prędkości pieszego oraz takiej, która zapewni panowanie nad tym pojazdem.

 

 

Źródło: KMP w Żorach

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl