Nietrzeźwy 46-latek wjechał w ogrodzenie placu zabaw!
31 maja 2022

Nietrzeźwy 46-latek wjechał w ogrodzenie placu zabaw!

Mężczyzna, mając blisko dwa promile alkoholu w organizmie, nie opanował pojazdu i wjechał w ogrodzenie placu zabaw. Jego dalszą jazdę udaremnił policjant po służbie — posterunkowy Błażej Kancelarz, który zabrał kluczki mężczyźnie i powiadomił o zdarzeniu dyżurnego gubińskiej jednostki.


W sobotę dyżurny z gubińskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie od policjanta będącego po służbie — posterunkowego Błażeja Kancelarza, który na terenie podgubińskiej miejscowości zatrzymał nietrzeźwego kierującego.

Około godziny 23 obok Błażeja i jego kolegi przejechał pojazd przemieszczający się po miejscowości na wysokich obrotach silnika, który po zawróceniu ruszył w kierunku, z którego przyjechał. Nie odjechał jednak daleko, a do mężczyzn dotarł odgłos uderzenia dochodzący z rejonu placu zabaw.

 

Policjant natychmiast zareagował i pobiegł sprawdzić co się stało, a przede wszystkim czy nikt nie potrzebuje pomocy. Po dotarciu na miejsce zobaczył samochód marki Kia znajdujący się w ogrodzeniu placu zabaw, a gdy otworzył drzwi auta już wiedział, co mogło być tego przyczyną. Od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu. Miał on również problem z wysłowieniem się.

 

Błażej, obserwując zachowanie kierującego wyciągnął kluczyki ze stacyjki, a następnie nakazał mężczyźnie wysiąść z pojazdu. Na miejsce przyjechał patrol Policji, który przejął mężczyznę do dalszych czynności. 46-latek w rozmowie z funkcjonariuszami oznajmił, że spożywał alkohol, bo ma urodziny, po czym wsiadł za kierownicę i postanowił pojeździć, bo się zdenerwował.

 

Nie opanował jednak pojazdu, który prowadził i wjechał w płot. Po badaniu stanu trzeźwości kierującego okazało się, że ma on blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a także poinformowali o dalszej drodze postępowania.

 

Teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, ograniczenia wolności albo grzywny, a także zakaz kierowania pojazdami. Dalsze decyzje w sprawie 46-latka podejmie sąd.


 

Źródło: KWP w Gorzowie Wlkp.

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl