Piknik w Kurorcie, Park Zdrojowy, historia uzdrowisk, jazz nowoorleański, Zygi Jazz Band, Těšínské Divadlo, polskie piosenki międzywojenne, wystawa zabytkowych samochodów, moda międzywojenna, Kasyno Zdrojowe, atrakcje dla dzieci, piknik historyczny, kultura lat 20. i 30., stroje epoki, darmowe wydarzenia
07 maja 2024

Nietrzeźwy kierowca z Rybnika stracił prawo jazdy i samochód!

W ostatni weekend, dokładnie w nocy z 27 na 28 kwietnia, na Alei Zjednoczonej Europy doszło do zdarzenia, które mogło zakończyć się tragicznie. Alertny świadek zauważył, jak czarne audi niebezpiecznie zmieniało pasy ruchu, przemieszczając się z prawej na lewą krawędź drogi. Niezwłocznie zawiadomił on policję o swoich obserwacjach.


Reakcja dyżurnego była błyskawiczna – na miejsce wysłano patrol, który zatrzymał pojazd. Szybko potwierdziły się podejrzenia zgłaszającego. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że 41-letni kierowca z Rybnika prowadził auto mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjanci natychmiast zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Dodatkowo, w ramach nowych przepisów, które weszły w życie 14 marca 2024 roku, skonfiskowano również jego pojazd.


Mężczyzna teraz stanie przed sądem, gdzie za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. To przypomnienie dla wszystkich kierowców, jak ważna jest odpowiedzialność na drodze. Dzięki czujności i odpowiedniej reakcji jednego z uczestników ruchu drogowego, możliwe było uniknięcie potencjalnej tragedii. Pamiętajmy – nie reagowanie na takie zachowania to ich akceptacja.

 


 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

szybka interwencja, czujny świadek, zapobieganie tragedii, nietrzeźwy kierowca, Rybnik, bezpieczeństwo na drodze