Gmina Pawłowice, Usuwanie azbestu, 70% kosztów, Termin składania wniosków, Demontaż azbestu, Transport azbestu, Utylizacja azbestu, Regulamin dotacji
08 lipca 2024

Niezapomniane Widowisko Muzyczne - Carborock 2024 Przeszło do historii!

Sobotnie wydarzenie Carborock w Jastrzębiu-Zdroju, zorganizowane przez Carbonarium, przeszło do historii jako niezapomniane widowisko muzyczne, przyciągające fanów rocka z całej Polski. Pomimo początkowo niskiej frekwencji tuż po otwarciu bramek, z każdą minutą sytuacja ulegała diametralnej zmianie. Gorący, letni dzień skłonił wielu uczestników do schronienia się pod namiotami ustawionymi niedaleko sceny, co nie przeszkodziło w cieszeniu się znakomitymi występami.


Festiwal rozpoczął się z przytupem dzięki charyzmatycznemu Piotrowi "Makakowi" Szarłockiemu, znanemu dziennikarzowi muzycznemu. Pierwszy na scenie pojawił się nagradzany na licznych wydarzeniach zespół "SNOWBLIND". Muzycy, znani m.in. z występu na 24. Pol'and'Rock Festival, rozgrzali publiczność swoją energią i charyzmą, zapewniając świetny początek imprezy.


W trakcie krótkiej przerwy organizatorzy zadbali o dodatkowe atrakcje, organizując zabawy z udziałem publiczności. Po przerwie przyszedł czas na występ lokalnej formacji "BATNA", która przyciągnęła pod scenę tłumy fanów. Ich dynamiczny i emocjonalny występ zakończył się owacjami na stojąco i prośbami o bis.


Następnie na scenie pojawił się "Imperial Sin". Zespół, którego gitarzysta, Karol Lerch, jest jednym z pomysłodawców festiwalu, zaprezentował niezwykle energetyczny set. Publiczność reagowała żywiołowo od pierwszych dźwięków, a atmosfera napięcia i ekscytacji utrzymywała się przez cały występ.


Punktem kulminacyjnym wieczoru był występ legendarnego zespołu "Illusion", świętującego trzydzieści lat na scenie muzycznej. Ich koncert przyciągnął największą frekwencję, a entuzjazm fanów był wyczuwalny w każdym zakątku Jastrzębia-Zdroju. Zespół, znany z mocnych riffów i emocjonalnych tekstów, nie zawiódł, dostarczając publiczności niezapomnianych wrażeń.


Finał festiwalu należał do kultowej "LUXTORPEDY". Ich występ zgromadził rekordową liczbę uczestników, a mocne brzmienia i energia płynąca ze sceny sprawiły, że całe miasto drżało. Było to prawdziwe ukoronowanie wieczoru pełnego muzycznych wrażeń.


Carborock okazał się wydarzeniem, które przyciągnęło zarówno młodszych, jak i starszych miłośników muzyki rockowej. Festiwal bez ograniczeń wiekowych stał się prawdziwym świętem muzyki, integrującym różne pokolenia. Organizatorzy mają nadzieję, że Carborock stanie się cykliczną imprezą, przyciągającą co roku coraz większą liczbę fanów rocka i zapewniającą mieszkańcom Jastrzębia-Zdroju oraz gościom z całej Polski niezapomniane muzyczne atrakcje.