Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl 

Na wniosek śledczych i prokuratora sąd tymczasowo aresztował 25-latkę, która z kradzieży uczyniła sobie stałe źródło utrzymania. Mieszkanka Jastrzębia-Zdroju jest znana stróżom prawa, a w ostatnim czasie często była zatrzymywana za kradzieże i kradzieże rozbójnicze. Teraz o jej dalszym losie zadecyduje sąd. Za kradzieże rozbójnicze grozi kara do 10 lat więzienia.

 

Notoryczna złodziejka została zatrzymana przez jastrzębskich mundurowych. 25-latka jest dobrze znana jastrzębskim stróżom prawa. W przeszłości była już zatrzymywana za różne kradzieże. Podejrzana usłyszała zarzuty kradzieży rozbójniczych i kilkadziesiąt kradzieży sklepowych na terenie Jastrzębia-Zdroju.

 

Jej łupem padały alkohol, sprzęt elektroniczny, artykuły chemiczne oraz spożywcze, które można było szybko sprzedać. Dwukrotnie dopuściła się kradzieży rozbójniczej. Gdy na drodze złodziejki stanął pracownik ochrony i pracownica sklepu nie zamierzała oddać łupu bez walki, groziła, uderzała w twarz, odpychała, szarpała, wszystko po to, aby uciec wraz z skradzionym towarem.

 

Zatrzymana 25 razy w okresie od 10 listopada 2021 roku do 21 maja 2022 roku kradła w różnych sklepach samoobsługowych, gdzie wartość skradzionych rzeczy nie przekraczała 500 złotych. W ten sposób kobieta miała złudną nadzieję na uniknięcie odpowiedzialności karnej.

 

Jastrzębianka z przestępczego procederu uczynił sobie stałe źródło dochodów. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na sformułowanie wniosku do sądu o tymczasowy areszt dla notorycznej złodziejki. Sędzia Sądu Rejonowego przychylił się do wniosku śledczych i prokuratora, decydując o zastosowaniu tego najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.


 

Źródło: KMP w Jastrzębiu-Zdroju

 

Notoryczna złodziejka dokonywała kradzieży rozbójniczych. Została aresztowana!

24 maja 2022
Notoryczna złodziejka  dokonywała kradzieży rozbójniczych. Została aresztowana!