Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl 

W Publicznym Przedszkolu w Pielgrzymowicach rozpoczęła się budowa nowego placu zabaw. Dotychczas dzieci mogły korzystać tylko z dwóch urządzeń zabawowych, a przestrzeń do zabawy była ograniczona. Dzięki rozpoczętej inwestycji przedszkolaki zyskają miejsce, w którym będą mogły nie tylko rozwijać swoje fizyczne umiejętności, ale również kompetencje społeczne polegające na nauce współpracy, kreatywności oraz współzawodnictwa.

 

Nowy plac zabaw powstanie na powierzchni o wymiarach 25m na 45m i będzie wyposażony w szereg urządzeń zabawowych m.in. huśtawki, bujaki, równoważnie, zjeżdżalnie o różnym stopniu trudności. Oprócz tego na placu zabaw staną dwa drewniane domki, jeden z nich będzie służył do zabawy w sklep, a drugi będzie domkiem sadownika. Dodatkowymi urządzeniami zabawowymi będą tablice, na których będzie można ścigać się samochodami lub rysować zwierzęta. Będzie też mini boisko do piłki nożnej z nawierzchni poliuretanowej.

 

Zadanie realizuje firma Delta Cert Sp. z o.o., która obecnie prowadzi przy przedszkolu roboty ziemne. Przed przekazaniem placu budowy, pracownicy Gminnego Zespołu Komunalnego ścieli krzaki i drzewa oraz wstępnie przygotowali teren pod realizację zadania. Koszt budowy placu zabaw wyniesie ok. 480 tys. zł. Na dofinansowanie tego zadania Gmina Pawłowice pozyskała darowiznę z Fundacji JSW w wysokości 45 tys. zł. Zakończenie prac przewidziane jest na początek listopada tego roku.

Źródło/fot: UG Pawłowice

 

Nowy plac zabaw dla przedszkolaków z Pielgrzymowic 

10 sierpnia 2022
Nowy plac zabaw dla przedszkolaków z Pielgrzymowic