Obcokrajowcy okradali supermarkety. Usłyszeli zarzuty!
22 stycznia 2023

Obcokrajowcy okradali supermarkety. Usłyszeli zarzuty!

W zeszłym tygodniu policjanci świętochłowickiej komendy zatrzymali dwóch obywateli Gruzji, którzy usłyszeli po 5 zarzutów kradzieży w sklepach jednej z sieci na terenie Świętochłowic i Chorzowa. Ich łupem padły m.in. artykuły spożywcze, chemiczne i kosmetyczne za blisko 15000 zł.

Świętochłowiccy kryminalni, pracując nad sprawą kradzieży sklepowych, ustalili i zatrzymali dwóch obywateli Gruzji w wieku 28 i 30 lat. Mężczyźni wspólnie i w porozumieniu dokonywali od początku stycznia br. w marketach na terenie Świętochłowic i Chorzowa kradzieży różnych produktów.
Ich czyny nagrały kamery monitoringu.

Złodzieje, wykorzystując nieuwagę personelu sklepów, zabierali środki czystości, kosmetyki i artykuły spożywcze. Straty oszacowano na łączną kwotę 15 000 zł.
Teraz obcokrajowcy za swoje czyny odpowiedzą karnie. Każdy z nich usłyszał 5 zarzutów przestępstwa kradzieży. Grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Również będą musieli w całości naprawić wyrządzone szkody.


Niewykluczone, że Gruzini „odwiedzali” również inne markety, w których robili „darmowe” zakupy. Jednak to ustalą świętochłowiccy śledczy.

 

 

 

 

Źródło: KMP w Świętochłowicach

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl