Od 18 stycznia utrudnienia w Gołkowicach
15 stycznia 2023

Od 18 stycznia utrudnienia w Gołkowicach

Od 18 stycznia 2023 r. planowana jest zmiana organizacji ruchu na drodze powiatowej numer 5037 S (ulica 1 Maja) w Gołkowicach w rejonie skrzyżowania z ulicą Celną.

 

Zmiana jest spowodowana remontem ulicy 1 Maja na odcinku od skrzyżowania z ulicą Celną do skrzyżowania z ulicą Strażacką (odcinek o długości około 300 m). W ramach przebudowy zaplanowano: przebudowę jezdni, przybudowę i budowę chodników, budowę kanalizacji deszczowej, budowę kanału technologicznego, budowę muru oporowego, doświetlenie przejść dla pieszych, przebudowę sieci teletechnicznej.

 

Całkowita wartości zadania to 2 016 209,27 zł, z czego nieco ponad milion złotych pochodzi z dofinansowania pozyskanego przez Zarząd Powiatu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wykonawcą zadania jest firma PUT Infrago Dominika Ogrodowska z Jankowic. Prace potrwają do końca kwietnia br.

 

Podczas robót ruch będzie sterowany wahadłowo za pomocą sygnalizacji świetlnej. W związku z tym mogą wystąpić niewielkie opóźnienia w kursowaniu autobusów Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej na liniach numer 36 i 38. Przewidywana jest również czasowa zmiana lokalizacji przystanku autobusowego Gołkowice 1 Maja GS.

 

 

Źródło:

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl