Od stycznia z biletem MZK także na trasach Metropolii Górnośląskiej
16 grudnia 2022

Od stycznia z biletem MZK także na trasach Metropolii Górnośląskiej

W dniu wczorajszym została podpisana umowa pomiędzy Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią a Międzygminnym Związkiem Komunikacyjnym w Jastrzębiu-Zdroju wprowadzająca wspólny bilet.

Od stycznia będzie on obowiązywał na terenie Czerwionki-Leszczyn (MZK) i na trasach Metropolii, m.in. w Knurowa i największych miast Śląska.

 

To pierwszy krok w kierunku zintegrowanego systemu biletowego. W tym przypadku jest kierowany głównie do mieszkańców Czerwionki-Leszczyn dojeżdżających często do miast Metropolii Górnośląskiej. Niewykluczone, że w przyszłości oferta zostanie rozszerzona i podobne porozumienia podpiszemy z innymi organizatorami komunikacji zbiorowej. Propozycję wspólnego biletu wcześniej przedstawiliśmy także spółce komunikacyjnej w Rybniku – mówi Roman Foksowicz, przewodniczący Zarządu MZK.

 

Zakup biletów okresowych (M1, M2, M3) będzie możliwy w aplikacji telefonicznej „zbiletem”. Obowiązywał będzie 30 dni od daty wskazanej przez użytkownika na wszystkich liniach MZK na terenie Czerwionki - Leszczyn oraz na trasach ZTM (autobusowych, tramwajowych i trolejbusowych) w zależności od wybranej opcji:

 

  • M1- na terenie jednej wybranej gminy (cena 200 zł)

  • M2 - Na terenie dwóch gmin (232 zł)

  • MS – na terenie całej sieci ZTM (252 zł

 

Cena biletu jest mniejsza od sumy biletów obowiązujących w obu związkach komunikacyjnych. Strony umowy zdecydowały się na wprowadzenie 20-procentowego rabatu. Bilet w taryfie ulgowej tradycyjnie jest o połową tańszy, a ulgi obwiązujące w MZK będą honorowane także przez Zarząd Transportu Metropolitarnego. Kontrole biletów prowadzone będą przez każdą ze stron umowy na swoim obszarze działania przy zastosowaniu własnych przepisów.

 

Wspólny bilet okresowy umożliwi podróżowanie na terenie Czerwionki-Leszczyn i największych miast Śląska.

 


 

Źródło/fot: MZK w Jastrzębiu-Zdroju

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl