Lokalna Marka Ziemi Pszczyńskiej, festiwal, skansen, produkty regionalne, rolnicy, pszczelarze, rękodzielnicy, koła gospodyń wiejskich, przedsiębiorcy, tradycyjne sery, mleko kozie, mleko krowie, miody, wypieki, przetwory, smarowidła, domowe soki, makarony, naturalne kosmetyki, lokalne piwa, alkohole, produkty orzechowe, produkty czosnkowe, swojskie wyroby, rękodzieło, Damian Cieszewski, Kozia Rodzinka, Lawenda pod lasem, Pasieka św. Ambrożego, Pasieka Tomala, Pasieka FRYSZ, Jarmark Wielkanocny, zespoły ludowe, Spotkania pod Brzymem, Mały Brzym, Święto Strojów Ludowych Górnego Śląska, Noc Muzeów, Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej, Towarzystwo Miłośników Ziemi Pszczyńskiej
26 czerwca 2024

Ostatnie Dni na Złożenie Wniosku o Świadczenie 800+

Do niedzieli, 30 czerwca, rodzice i opiekunowie mają ostatnią szansę na elektroniczne złożenie wniosku o świadczenie 800+. Złożenie wniosku do tego terminu gwarantuje wypłatę świadczenia najpóźniej do końca sierpnia, z wyrównaniem za czerwiec i lipiec. Brak złożenia wniosku w czerwcu może skutkować utratą świadczenia za te miesiące, dlatego warto się pospieszyć.

 

Nowy Okres Świadczeniowy

 

Od 1 lutego trwa nabór wniosków na świadczenie „Rodzina 800+” na nowy okres świadczeniowy, który rozpoczął się 1 czerwca 2024 roku i potrwa do 31 maja 2025 roku. Świadczenie jest wypłacane na wniosek, który należy złożyć drogą elektroniczną.

 

- "Rodzice i opiekunowie, którzy złożą wniosek w czerwcu mają gwarancję zachowania ciągłości wypłat. ZUS przekaże środki najpóźniej w sierpniu z wyrównaniem za czerwiec i lipiec. Osoby, które nie zdążą zrobić tego w czerwcu otrzymają świadczenie od miesiąca złożenia wniosku, zatem jeśli ktoś złoży wniosek dopiero w lipcu, pieniądze za czerwiec przepadną. Wyjątkiem są rodzice nowo narodzonych dzieci, którzy na złożenie dokumentów mają trzy miesiące od narodzenia dziecka" – wyjaśnia Beata Kopczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie śląskim.

 

Wypłaty Świadczeń

 

ZUS rozpoczął wypłatę pierwszych świadczeń na bieżący okres świadczeniowy już pod koniec maja. Przelewy są realizowane sukcesywnie w kolejnych terminach wypłat świadczenia w czerwcu. Rodzice, którzy złożyli wnioski do końca kwietnia, otrzymają pierwsze wypłaty już w czerwcu. Ci, którzy złożyli wnioski w maju, otrzymają pieniądze najpóźniej w lipcu z wyrównaniem za czerwiec. Natomiast osoby, które złożyły wniosek w czerwcu, mogą spodziewać się przelewu w sierpniu z wyrównaniem za lipiec i sierpień.

 

Jak Sprawdzić Status Wniosku

 

Rodzice i opiekunowie mogą łatwo sprawdzić, czy ich wniosek został złożony, logując się na swój profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. W zakładce "Rodzina 800+" w sekcji "Szczegóły Twoich wniosków" można sprawdzić status wniosku. Osoby, które złożyły wniosek za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia, otrzymały dane do logowania na PUE ZUS na adres e-mail podany we wniosku.

 

Jak Złożyć Wniosek

 

Wnioski o świadczenie 800+ składane są wyłącznie elektronicznie. Rodzice mają do wyboru cztery kanały: Platformę Usług Elektronicznych ZUS, aplikację mZUS, bankowość elektroniczną oraz portal Emp@tia. Świadczenie 800+ przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18 roku życia, niezależnie od dochodów rodziny. Pieniądze są przekazywane wyłącznie w formie bezgotówkowej na rachunek bankowy.

 

 

Zbliżający się termin składania wniosków o świadczenie 800+ jest kluczowy dla zachowania ciągłości wypłat. Rodzice i opiekunowie powinni niezwłocznie złożyć wniosek, aby uniknąć utraty świadczenia za czerwiec i lipiec. Proces jest prosty i szybki, a dostępność kilku kanałów elektronicznych sprawia, że każdy może znaleźć najwygodniejszą dla siebie metodę składania wniosku. Nie przegap tej okazji i zapewnij sobie ciągłość wsparcia finansowego dla swojego dziecka.