Piknik w Kurorcie, Park Zdrojowy, historia uzdrowisk, jazz nowoorleański, Zygi Jazz Band, Těšínské Divadlo, polskie piosenki międzywojenne, wystawa zabytkowych samochodów, moda międzywojenna, Kasyno Zdrojowe, atrakcje dla dzieci, piknik historyczny, kultura lat 20. i 30., stroje epoki, darmowe wydarzenia
07 maja 2024

Ostra jazda w Jastrzębiu-Zdroju: Młody kierowca driftuje na rondzie!

W Jastrzębiu-Zdroju doszło do niebezpiecznego incydentu drogowego, który zakończył się nałożeniem surowej kary na 21-letniego kierowcę BMW. Młody mężczyzna, swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem na drodze, naraził na niebezpieczeństwo innych użytkowników ruchu.


Zdarzenie miało miejsce 2 maja, tuż przed godziną 14:00. Kierowca BMW postanowił „podriftować” na rondzie Władysława Sikorskiego, co skutkowało utratą kontroli nad pojazdem. Po zjechaniu z ronda, samochód „wyjechał bokiem”, a następnie stracił przyczepność i z impetem wjechał na chodnik, niszcząc oponę o krawężnik. W tym samym czasie, na przeciwległym chodniku znajdowała się piesza, co dodatkowo podnosiło poziom zagrożenia.


Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez miejski monitoring, co umożliwiło szybką identyfikację sprawcy przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju. Działania policji były równie szybkie, co zdecydowane - już do godziny po zdarzeniu ustalono dane kierowcy.


W efekcie, 21-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 5 tysięcy złotych oraz otrzymał 25 punktów karnych. To surowa, ale adekwatna do sytuacji kara, mająca na celu przypomnienie o konsekwencjach nieodpowiedzialnej jazdy oraz ochronę innych uczestników ruchu drogowego przed podobnymi zagrożeniami w przyszłości.