Pacjent okradł przychodnię ze sprzętu medycznego!
02 czerwca 2022

Pacjent okradł przychodnię ze sprzętu medycznego!

Policjanci z Bemowa zatrzymali 46-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież. Jego łupem był sprzęt stomatologiczny. Z wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna wykorzystując chwilową nieuwagę pracowników miał kraść specjalistyczne narzędzia. Do zatrzymania doszło w jego mieszkaniu. Tam policjanci ujawnili sprzęt dentystyczny. Okazało się, że miał on oferować skradziony łup na portalu społecznościowym. Podejrzany usłyszał zarzuty kradzieży. Za to może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu policjanci z Bemowa zostali powiadomieni o tym, że w jednej z przychodni doszło do kradzieży. Z wstępnych informacji wynika, że narzędzia stomatologiczne prawdopodobnie zostały skradzione przez jednego z pacjentów. Okazało się również, że skradziony sprzęt trafił do sprzedaży na portalu społecznościowym. Wartość skradzionych rzeczy została oszacowana na łączną kwotę ponad 10 tysięcy złotych.

Policjanci udali się do mieszkania podejrzewanego mężczyzny. Kiedy pojawili się na miejscu mężczyzna wychodził z mieszkania. W ręku trzymał torbę, jak się okazało wewnątrz były narzędzia stomatologiczne. Policjanci przystąpili do przeszukania jego mieszkania. W szafce znajdował się również taki sam sprzęt. 46-latek został zatrzymany.

Policjanci zgromadzili materiał dowodowy. Okazało się, że dwa lata temu ten sam mężczyzna miał związek z kradzieżami również sprzętu i materiałów dentystycznych o wartości niemalże 60 tysięcy złotych. Wówczas w mieszkaniu posiadał jeszcze substancje psychotropowe w ilości ponad 1400 tabletek, a skradziony łup oferował na portalach społecznościowych. Wtedy podejrzany usłyszał łącznie pięć zarzutów karnych, cztery dotyczące kradzieży, jeden posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej.

Tym razem podejrzany usłyszał dwa zarzuty karne dotyczące kradzieży. Decyzją Prokuratora został on objęty dozorem policyjnym. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Czynności w sprawie postępowania nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola w Warszawie.

kom. Marta Sulowska

Źródło: KSP

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl