Paczka na Boże Narodzenie. Sklep dobra – pomaga w potrzebie! Pilnie potrzebne wsparcie!
28 listopada 2022

Paczka na Boże Narodzenie. Sklep dobra – pomaga w potrzebie! Pilnie potrzebne wsparcie!

Sklep dobra - Pomagamy w potrzebie” - to miejsce w Jastrzębiu-Zdroju gdzie wspierane są osoby i rodziny które znalazły się trudnej sytuacji życiowej. Pomoc polega na wsparciu w formie żywności, ale też odzieży , artykułów gospodarstwa domowego , ale również środków higienicznych.


Paczki żywnościowe wydawane są parę razy w tygodniu, dla osób wskazanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębiu Zdroju. Współpraca z OPS pomaga zweryfikować osoby najbardziej potrzebujące .Sami nie mają możliwość weryfikacji.

 

Oprócz tego że wydawana jest żywność, Sklep Dobra, jest to miejsce gdzie trzy razy w tygodniu każdy potrzebujący odzieży może się do nas zgłosić i wybrać co najbardziej jest potrzebne. Na dzieci zawsze czekają zabawki.

 

- W okresie zimowym każdy chcący się ogrzać dostaje ciepłą herbatę i kanapkę. Wspierają nas też lokalne piekarnie, które raz na jakiś czas przekazują drożdżówki.

 

Sklep działa dzięki darom mieszkańców , współpracy z Śląskim Bankiem Żywności, oraz dzięki pracy wolontariuszy którzy poświęcają swój wolny czas aby pomagać innym.

- Zbliża się Boże Narodzenie chcemy wydać paczki żywnościowe dla jak największej liczby potrzebujących, których niestety w tym ciężkim czasie nie brakuje .Nasze możliwości są jednak ograniczone dlatego też zakładamy tą zbiórkę , każda złotówka w tej sytuacji jest ważna. Za zebraną kwotę zakupimy dodatkowe artykuły spożywcze, które 16 grudnia zostaną wydane potrzebującym . Razem możemy więcej!

 

KLIKNIJ ABY WSPOMÓC

ZBIÓRKĘ

PACZKA NA BOŻE NARODZENIE

 

GDZIE ZNAJDUJE SIĘ „SKLEP DOBRA”:

 W pasażu podziemnym, wejście od ulicy Śląskiej.

 

Sklep prowadzi zbiórkę żywności (zbierana jest żywność z długim terminem ważności), środki na zakup żywności.

 

Więcej informacji na temat działalności „Sklepu Dobra” dostępna jest pod linkiem poniżej:

https://www.facebook.com/groups/409134520750288

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl