Patrz w lusterka– motocykle są wszędzie!
05 maja 2022

Patrz w lusterka– motocykle są wszędzie!

Sezon motocyklowy w pełni. W trosce o bezpieczeństwo na drogach, katowiccy policjanci przy współpracy ze stowarzyszeniem motocyklowym zorganizowali działania, pn. „Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie”. Tegoroczną inaugurację akcji przeprowadzono na ul. Kościuszki, a jej głównym celem było zwrócenie uwagi uczestników ruchu drogowego na bezpieczeństwo motocyklistów.

 

Od kilku lat działania katowickich policjantów w zakresie bezpieczeństwa motocyklistów wspiera m.in. stowarzyszenie Moto Pistons Górny Śląsk. Podczas prowadzonych akcji mundurowi wraz z motocyklistami uświadamiają kierującym, jak ważne jest bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

W trakcie przeprowadzanych rozmów przypominają kierującym, żeby zachowywali szczególną ostrożność i kulturę jazdy, aby każdy miał równe szanse na drodze. Szczególną uwagę zwraca się na bezpieczeństwo pełnoprawnych uczestników ruchu drogowego, jakimi są pasjonaci jednośladów.

Podczas akcji kierujący motocyklami apelowali o częstsze spoglądanie w lusterka boczne pojazdów. Akcja zwraca też uwagę na konieczność korzystania ze wstecznych lusterek, ponieważ jedno „zerknięcie” może ocalić czyjeś życie lub zdrowie. Każdy z zatrzymanych w ramach działań kierowca otrzymał naklejkę z przesłaniem „Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie”, którą motocykliści naklejali na tylną szybę samochodu. Kilkadziesiąt kierowców odjechało z hasłem promującym akcję.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach apelują o rozsądną jazdę i wzajemny szacunek na drodze, aby ten sezon był bezpieczny dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.


Źródło: KMP w Katowicach

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl