PAWŁOWICE. Dyskoteka na lodzie
02 stycznia 2023

PAWŁOWICE. Dyskoteka na lodzie 

Na lodowisku w Pawłowicach odbyła się pierwsza po modernizacji obiektu dyskoteka na lodzie Za bilet wstępu trzeba było zapłacić słodyczami, które Gminny Ośrodek Sportu przekaże podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Pielgrzymowicach. Frekwencja na dyskotece dopisała, tafla lodowa była pełna tańczących ślizgaczy.

 

Przypomnijmy, że 30 listopada zakończył się I etap modernizacji lodowiska, w ramach którego wymieniono pokrycie dachowe na nowe. Nowy dach posiada dwupłaszczową membranę z automatycznym system uzupełnienia powietrza, co wpływa na dobre warunki termoizolacyjne na lodowisku oraz akustykę. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania w okresie zimowym łatwiej będzie utrzymać stałą temperaturę przy niższych kosztach. Latem podnoszone rolety zewnętrzne zapewnią odpowiednią cyrkulację powietrza podczas jazdy na wrotkach czy gry w badmintona, bo lodowisko od wiosny do jesieni pełni funkcję zadaszonego obiektu

Gmina Pawłowice otrzymała również środki w wysokości 1 243 800,00 zł na realizację II etapu modernizacji Centrum Multidyscyplinarnego z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – Edycja 2022. Zaplanowana inwestycja obejmie między innymi przebudowę toru curlingowego. Na nowym torze, który będzie spełniał określone wymogi, będą mogły odbywać się imprezy sportowe o randze mistrzowskiej.


 

Źródło/fot: UG Pawłowice

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl